Arteta Martinellining o‘yindagi jasoratini ta’kidladi
«Arsenal» jamoasining bosh murabbiyi Mikel Arteta «Manchester City» jamoasi bilan o‘tkazilgan o‘yindan keyin Gabriel Martinellining o‘yiniga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik qanot himoyachisi 80-daqiqada maydonga tushdi va o‘yinning qo‘shimcha vaqtida hisobni tenglashtirib, «kanonirlar»ni mag‘lubiyatdan qutqardi. Arteta so‘zlariga ko‘ra, ehtimol Martinelli asosiy tarkibda o‘ynashga munosib edi, ammo maydonga tushmadi.
Shikoyat qilish o‘rniga u ajoyib energiya ko‘rsatib, jamoaga bir ochko olib keldi. Shu bilan birga, Eberechi Ezening ham o‘yini yuqori baholandi.
Hozirda «Arsenal» Premyer-liga turnir jadvalida beshta o‘yindan so‘ng o‘nta ochko bilan ikkinchi o‘rinda bormoqda. Bu natija jamoaning mavsumdagi yaxshi o‘yinini ko‘rsatadi va keyingi bahslarga bo‘lgan ishonchni oshiradi.

Артета отметил смелость Мартинелли в игре
Главный тренер «Арсенала» Микель Артета поделился своими мыслями о выступлении Габриэля Мартинелли после матча с «Манчестер Сити». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Бразильский крайний защитник вышел на поле на 80-й минуте и в дополнительное время сравнял счёт, спасая «канониров» от поражения. По словам Артеты, возможно, Мартинелли заслуживал места в основном составе, но не вышел на поле с первых минут.
Вместо того чтобы жаловаться, он проявил потрясающую энергию и принес команде одно очко. Также высоко была оценена игра Эберечи Эзена.
В настоящее время «Арсенал» занимает второе место в турнирной таблице Премьер-лиги после пяти матчей, набрав десять очков. Этот результат демонстрирует хорошую игру команды в сезоне и повышает уверенность в предстоящих матчах.