Olmo: Tez urilgan gol g‘alabani ta’minladi, bu juda muhim edi
«Barselona» jamoasining yarim himoyachisi Dani Olmo «Xetafe»ga qarshi o‘yin (3:0)dan keyingi intervyusida g‘alaba qozonish juda muhimligini ta’kidladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
27 yoshli ispan futbolchisi o‘z hisobiga bitta gol urib, yana bir golga assistentlik qildi. Jamoaning yana ikki golini Ferran Torres urdi, u o‘yinning 15-daqiqasida hisobni ochdi.
Olmo so‘zlariga ko‘ra, «Xetafe» jamoasining aniq strategiyasi bor va ular kuchga asoslangan futbol o‘ynaydi. Bunday raqibga qarshi o‘yinda boshlang‘ich daqiqalarda gol urish muhim, aks holda o‘yin qiyin kechishi mumkin.
Hozirda «Barselona» La Liga musobaqasida 15 ochkodan 13 ochko to‘plagan. Hans-Diter Flik boshchiligidagi jamoa turnir jadvalida ikkinchi o‘rinda turibdi va faqat Madridning «Real» jamoasidan ortda qolmoqda.

Олмо: Быстрый забитый гол обеспечил победу, это было очень важно
Полузащитник команды «Барселона» Дани Ольмо в интервью после матча с «Хетафе» (3:0) подчеркнул, что победа была очень важна. Об этом сообщает Euro-football.ru.
27-летний испанский футболист забил один гол и отдал голевую передачу. Еще два гола забил Ферран Торрес, который открыл счет на 15-й минуте игры.
По словам Ольмо, у команды «Хетафе» есть четкая стратегия, и они играют в футбол, основанный на силе. В матче с таким соперником важно забить гол в первые минуты, иначе игра может стать сложной.
В настоящее время «Барселона» в Ла Лиге набрала 13 очков из 15 возможных. Команда под руководством Ханса-Дитера Флика занимает второе место в турнирной таблице и уступает только мадридскому «Реалу».