Grosso: Hakam so‘nggi daqiqada jasurlik ko‘rsatmadi
Sassuolo jamoasining bosh murabbiyi Fabio Grosso Serie A ning to‘rtinchi turida Milanning Inter jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yindan keyin fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv yakshanba kuni bo‘lib o‘tdi va Inter jamoasi 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. O‘yinning so‘nggi daqiqalarida mehmonlar bitta gol urishga muvaffaq bo‘lishdi, biroq mag‘lubiyatdan qutulish imkoniga ega bo‘lmadi.
Grosso hakam oxirgi daqiqalarda biroz jasoratliroq harakat qilganida, ehtimol, jamoasi yaxshiroq natija ko‘rsatgan bo‘lar edi, deb ta’kidladi. U ehtimoliy penaltini nazarda tutgan.
Shuningdek, murabbiy o‘z jamoasi o‘z kuchi bilan yechim topishga harakat qilishi, raqibdan ustunroq o‘ynashi kerakligini aytdi. Uchrashuvda Sassuolo kuchli raqibga qarshi o‘z xarakterini ko‘rsatdi.

Гроссо: Судья не проявил смелости в последние минуты
Главный тренер команды Сассуоло Фабио Гроссо высказался после матча четвертого тура Серии А против миланского Интер. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча состоялась в воскресенье, и команда Интер одержала победу со счетом 2:1. В последние минуты игры гости сумели забить один гол, но не смогли избежать поражения.
Гроссо отметил, что если бы судья в последние минуты действовал немного смелее, возможно, его команда показала бы лучший результат. Он, вероятно, имел в виду возможный пенальти.
Также тренер подчеркнул, что его команда должна пытаться решать вопросы своими силами и играть лучше соперника. В матче Сассуоло проявил характер против сильного соперника.