Mashhur sobiq futbolchi Jeymi Karrager hozirgi «Chelsi» jamoasida nimasi yoqmasligi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, «Chelsi»ning asosiy muammosi Markos Alonsoda emas, balki klubning so‘nggi uch yarim yil ichida katta mablag‘ sarflab, «Old Trafford» maydoniga markaziy himoyachilar va darvozabon sifatida yetarlicha kuchli bo‘lmagan o‘yinchilar bilan kelayotganidadir. Shanba kuni «Chelsi» Angliya Premer-ligasining beshinchi turida «Manchester Yunayted»ga safarda 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Tez orada, seshanba kuni, ular Ligi Kubogida «Linkoln Siti»ga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Hozirgi vaqtda «Chelsi» Angliya chempionatining jamoalar jadvalida sakkiz ochko bilan oltinchi o‘rinda turibdi.
Karrager bu fikrlarini Sky Sports telekanalida bayon etdi. U jamoaning transferlarga katta mablag‘ sarflaganiga qaramay, o‘yindagi zaif tomonlarini tanqid qildi.
Bu esa jamoaning natijalariga salbiy ta’sir ko‘rsatmoqda. Shunday qilib, «Chelsi»ning hozirgi holati muxlislar va mutaxassislar tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda.

Каррагер: "Челси" по-прежнему слаб в центральной защите
Известный бывший футболист Джейми Каррагер высказался о том, что ему не нравится в нынешней команде «Челси». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, главная проблема «Челси» не в Маркосе Алонсо, а в том, что клуб за последние три с половиной года потратил большие суммы и на «Олд Траффорд» приезжает с игроками, которые не достаточно сильны в центральной защите и вратарской линии. В субботу «Челси» в пятом туре Английской Премьер-лиги на выезде проиграл «Манчестер Юнайтед» со счётом 1:2.
В ближайшее время, во вторник, они проведут матч Кубка Лиги против «Линкольн Сити». В настоящее время «Челси» занимает шестое место в таблице чемпионата Англии с восемью очками.
Каррагер высказал своё мнение на телеканале Sky Sports. Он критиковал слабые стороны команды в игре, несмотря на большие траты на трансферы.
Это негативно сказывается на результатах команды. Таким образом, нынешнее состояние «Челси» внимательно отслеживается болельщиками и специалистами.