Flik: Torres «Barselona»ning eng yaxshi to‘purari
Ispaniyalik futbolchi yakshanba kuni o‘tkazilgan «Xetafe»ga qarshi o‘yinda ikkita gol urdi. Ushbu uchrashuv 3:0 hisobida «ko‘k-binafsha» jamoasining g‘alabasi bilan yakunlandi.
Flik o‘yindan keyingi intervyusida Ferran jamoaning ushbu mavsumdagi eng yaxshi to‘purari ekanligini ta’kidladi. Har bir futbolchi muhim, lekin bunday darajadagi hujumchining borligi jamoa uchun katta quvonch ekanligini bildirdi.
Hozirgi mavsumda Torres «Barselona» safida oltita o‘yinda to‘rt gol urib, bitta samarali uzatma amalga oshirdi. Keyingi raqib katalonlar jamoasi «Real Oviedo» bo‘lib, o‘yin 25 sentyabrda bo‘lib o‘tadi.

Флик: Торрес — лучший нападающий "Барселоны"
Главный тренер команды «Барселона» Ханс-Дитер Флик ответил на вопрос о нападающем Ферране Торресе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Испанский футболист забил два гола в матче против «Хетафе», который прошёл в воскресенье. Встреча завершилась победой «сине-гранатовых» со счётом 3:0.
В послематчевом интервью Флик подчеркнул, что Ферран является лучшим бомбардиром команды в этом сезоне. Каждый игрок важен, но наличие нападающего такого уровня — большая радость для команды.
В текущем сезоне Торрес в составе «Барселоны» провёл шесть матчей, забил четыре гола и сделал одну результативную передачу. Следующим соперником каталонской команды станет «Реал Овьедо», игра состоится 25 сентября.