Uning so‘zlariga ko‘ra, "Napoli" jamoasi aniq favorit hisoblanadi. Ular amaldagi chempionlar bo‘lib, jamoani kuchaytirishga katta mablag‘ sarflagan, shuning uchun skudetto uchun kurashda asosiy nomzod bo‘lib qolmoqda.
Antonio Konte boshchiligidagi jamoa hozircha uchta o‘yindan keyin mag‘lubiyatsiz, to‘plagan ochkolari esa to‘qqizga yetdi. Bugun dushanba kuni "Napoli" o‘z maydonida yangi ishtirokchi "Piza" jamoasini qabul qiladi.
Shu bilan birga, "Inter" yakshanba kuni boshqa yangi ishtirokchi "Sassuolo"ni 2:1 hisobida mag‘lub etdi. Shunday qilib, hozirgi ligada "Napoli" va "Inter" jamoalari yaxshi natijalar ko‘rsatmoqda va chempionlik uchun kuchli raqobat olib bormoqda.

Marotta: Napoli — главный фаворит чемпионата Серии А
Джузеппе Маротта, президент миланского клуба "Интер", объявил, кто является главным претендентом на чемпионство в текущем сезоне Серии А. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда "Наполи" является явным фаворитом. Они действующие чемпионы и вложили большие средства в усиление состава, поэтому остаются главным кандидатом на Скудетто.
Команда под руководством Антонио Конте пока не потерпела ни одного поражения после трёх матчей и набрала девять очков. Сегодня, в понедельник, "Наполи" примет на своём поле новичка "Пизу".
В то же время "Интер" в воскресенье обыграл другого новичка "Сассуоло" со счётом 2:1. Таким образом, в текущем чемпионате команды "Наполи" и "Интер" показывают хорошие результаты и ведут серьёзную борьбу за титул.