Flik Reshfordni mashg‘ulotga kechikgani uchun jazoladi
«Barselona» jamoasining bosh murabbiyi Hans-Diter Flik jamoaviy mashg‘ulotlarga kechikayotgan futbolchilarga nisbatan qat’iy munosabatda bo‘ladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu safar og‘ir jazo Markaziy hujumchi Markus Reshfordga tushdi. Mundo Deportivo nashrining xabariga ko‘ra, ingliz futbolchisi ertalabgi mashg‘ulotga kechikib keldi, shuning uchun yakshanba kuni «Getafe»ga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda asosiy tarkibga kiritilmadi.
Reshford ikkinchi bo‘lim boshlanishida maydonga tushdi va Rafinyu o‘rnini egalladi. Uchrashuv kataloniyalik gigantning 3:0 hisobidagi yirik g‘alabasi bilan yakunlandi.
Eslatib o‘tamiz, avvalgi o‘yinda, payshanba kuni Chempionlar ligasi doirasida «Nyukasl»ga qarshi kechgan bellashuvda «Barselona» Reshfordning ikkita goliga asoslanib 2:1 hisobida g‘alaba qozongan edi. Bu natija jamoaning mavsumdagi natijalarini yanada mustahkamladi va futbolchining jamoaga qo‘shgan hissasini yana bir bor tasdiqladi.
Murabbiy Flik futbolchilardan intizom va vaqtga rioya qilishni talab qiladi, chunki jamoaning muvaffaqiyati har bir o‘yinchining mas’uliyatli yondashuviga bog‘liqdir.

Флик наказывает Решфорда за опоздание на тренировку
Главный тренер команды «Барселона» Ханс-Дитер Флик строго относится к футболистам, которые опаздывают на командные тренировки. Об этом сообщает Euro-football.ru.
На этот раз суровое наказание постигло центрального нападающего Маркуса Рашфорда. По информации издания Mundo Deportivo, английский футболист опоздал на утреннюю тренировку, из-за чего в воскресном матче против «Хетафе» он не был включён в основной состав.
Рашфорд вышел на поле во втором тайме, заменив Рафинью. Встреча завершилась крупной победой каталонского гиганта со счётом 3:0.
Напомним, что в предыдущем матче, который прошёл в четверг в рамках Лиги чемпионов против «Ньюкасла», «Барселона» одержала победу со счётом 2:1, опираясь на два гола Рашфорда. Этот результат ещё больше укрепил позиции команды в сезоне и вновь подтвердил вклад футболиста в успехи клуба.
Тренер Флик требует от игроков дисциплины и соблюдения времени, поскольку успех команды зависит от ответственного отношения каждого футболиста.