Gasperini: "Roma" derbi o‘yinida oxirida omadli bo‘ldi
«Roma» jamoasi bosh murabbiyi Jan Piero Gasperini Serie A musobaqasining to‘rtinchi turida «Latsio»ga qarshi o‘yin oxirida jamoasi omadli bo‘lganini tan oldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Rim derbisida «Roma» 1:0 hisobida minimal hisob bilan g‘alaba qozondi. Yagona golni Lorenzo Pellegrini kiritdi.
Qo‘shimcha vaqtda kamchilikda o‘ynayotgan «Latsio»da juda xavfli vaziyat yuzaga keldi, ammo mehmonlarni darvoza ustuni qutqardi. Murabbiy so‘zlariga ko‘ra, jamoa gol o‘tkazib yuborish xavfini oldi va bu oxirgi daqiqalarda sodir etilgan xatolarni hisobga olganda adolatli bo‘lishi mumkin edi.
Hozirda «Roma» to‘qqiz ochko bilan Italiya chempionatining turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinda turibdi. «Latsio» esa uch ochko bilan 13-o‘rinda joylashgan.

Gasperini: "Рома" в дерби в конце повезло
Главный тренер команды «Рома» Джан Пьеро Гасперини признал, что его команда была удачлива в конце матча против «Лацио» в четвертом туре Серии А. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В римском дерби «Рома» одержала минимальную победу со счётом 1:0. Единственный гол забил Лоренцо Пеллегрини.
В дополнительное время у «Лацио», играющего в меньшинстве, возникла очень опасная ситуация, но гостей спасла штанга ворот. По словам тренера, команда избежала риска пропустить гол, и с учётом ошибок, допущенных в последние минуты, такой исход можно считать справедливым.
В настоящее время «Рома» с девятью очками занимает четвёртое место в турнирной таблице чемпионата Италии. «Лацио» же с тремя очками расположился на 13-м месте.