Ruben Diash Rodri o‘yini haqida fikr bildirdi
Manchester Siti jamoasining markaziy himoyachisi Ruben Diash jamoadoshi Rodri haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Yakshanba kuni "shaharliklar" Londonda "Arsenal" bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi. Mehmonlar g‘alabaga yaqin bo‘lishdi, ammo qo‘shimcha vaqtda gol o‘tkazib yuborishdi.
Rodri asosiy tarkibda maydonga tushdi va o‘yinni oxirigacha davom ettirdi. Bu uning og‘ir jarohatdan so‘ng qaytganidan beri ikkinchi marta sodir bo‘lmoqda.
Diashning so‘zlariga ko‘ra, Rodri butun o‘yinda katta kuch bilan kurashdi va oxirida juda charchagani ko‘rindi. Jamoa uning borligi bilan qanday yaxshiroq o‘ynashini yaxshi biladi va u butun jamoaning qulayligini ta’minlashda muhim o‘rin tutadi.
Shuningdek, Rodri asta-sekin o‘zining eng yaxshi formasiga qaytayotgani ko‘rinarli. 24 sentabr, chorshanba kuni Xosep Gvardiola boshchiligidagi jamoa Liga kubogida Hadderzfil jamoasi bilan uchrashadi.

Рубен Диаш Родри об игре
Центральный защитник команды Манчестер Сити Рубен Диаш высказался о своем одноклубнике Родри. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В воскресенье «горожане» сыграли вничью 1:1 с «Арсеналом» в Лондоне. Гости были близки к победе, но в дополнительное время пропустили гол.
Родри вышел на поле в основном составе и провел игру до конца. Это произошло во второй раз с тех пор, как он вернулся после серьезной травмы.
По словам Диаша, Родри боролся с большой энергией на протяжении всей игры и в конце был явно уставшим. Команда хорошо знает, как играть лучше с его присутствием, и он занимает важное место в обеспечении комфорта всей команды.
Также заметно, что Родри постепенно возвращается к своей лучшей форме. 24 сентября, в среду, команда под руководством Хосепа Гвардиолы встретится с Хаддерсфилдом в Кубке лиги.