Sobiq "Spartak"chi Vitinyani "Oltin to‘p" uchun favorit deb atadi
Sobiq "Spartak" futbolchisi Pavel Yakovlev o‘z fikrlarini futbolchi haqida bildirib, uning joriy yilda "Oltin to‘p" mukofotiga loyiq ekanini ta’kidladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Yakovlev eng yaxshi uchlikni ajratib ko‘rsatdi: Vitinya, Lamin Yamal va Usmon Dembele. Ularning orasida ayniqsa portugaliyalik futbolchi Vitinyaning faoliyati boshqalaridan ustun bo‘lganini aytdi.
Sobiq futbolchining so‘zlariga ko‘ra, Vitinya nafaqat "PSJ"da, balki Portugaliya terma jamoasida ham ajoyib natijalarga erishdi. U murakkab pozitsiyada barqaror va samarali o‘ynab, xatolarini kamaytirishga muvaffaq bo‘ldi.
Bu esa uni jamoasining asosiy o‘yinchisiga aylantirdi. Yakoblevning fikricha, Vitinya maydonda juda murakkab vazifani bajaradi va shu pozitsiyada dunyoda eng yaxshisi hisoblanadi.
Enrike murabbiyligi ostida u o‘z qobiliyatini to‘liq namoyon etdi. "Oltin to‘p" mukofoti taqdimoti 2025 yil 22 sentyabr kuni bo‘lib o‘tadi.
Ushbu marosimda yilning eng yaxshi futbolchisi aniqlandi va muxlislar uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda. Vitinyaning faoliyati va yutuqlari ko‘plab mutaxassislar tomonidan yuqori baholangan.

Бывший игрок "Спартака" Витини назвал фаворитом на "Золотой мяч"
Бывший футболист "Спартака" Павел Яковлев высказал своё мнение о футболисте, подчеркнув, что он заслуживает награды "Золотой мяч" в этом году. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Яковлев выделил тройку лучших: Витинью, Ламин Ямал и Усман Дембеле. Среди них он особенно отметил, что выступления португальского футболиста Витинью были лучше остальных.
По словам бывшего футболиста, Витинью добился отличных результатов не только в "ПСЖ", но и в сборной Португалии. Он стабильно и эффективно играл на сложной позиции, сумев снизить количество ошибок.
Это сделало его ключевым игроком своей команды. По мнению Яковлева, Витинью выполняет очень сложную задачу на поле и считается лучшим в мире на этой позиции.
Под руководством тренера Энрике он полностью раскрыл свой потенциал. Церемония вручения награды "Золотой мяч" состоится 22 сентября 2025 года.
На этом мероприятии будет определён лучший футболист года, что вызывает большой интерес у болельщиков. Деятельность и достижения Витинью высоко оценены многими специалистами.