Mostovoy: Oltin to‘pni topshirish murakkab masala bo‘ladi
Sobiq Rossiya terma jamoasi va Ispaniyaning "Selta" klubi yarim himoyachisi Aleksandr Mostovoy yaqinlashayotgan "Oltin to‘p" marosimi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Eng yaxshi futbolchiga beriladigan mukofot 22-sentyabr kechasi topshiriladi. Mostovoyning so‘zlariga ko‘ra, bu yil mukofotni topshirish eng murakkab bo‘ladi.
U Rafinya ajoyib mavsum o‘tkazganini, Yamal mo‘jizalar yaratayotganini, Dembelening esa PSJning muvaffaqiyatlarida katta hissasi borligini ta’kidladi. Mostovoy "Oltin to‘p"ni Rafinya yoki Salahga berishni ma’qul ko‘rardi.
Avvalroq "Barselona" futbolchisi Lamin Yamal ovoz berish natijasida g‘olib deb e’lon qilinishi haqida ma’lumot tarqaldi. Shuningdek, ovoz berishda futbolchilarning yutuqlari oldingi yilning taqvim yili bo‘yicha emas, balki o‘tgan mavsum asosida baholanganligi qayd etildi.
Bu yangilik futbol olamida muhokamalarga sabab bo‘lmoqda va muxlislar hamda mutaxassislar tomonidan diqqat bilan kuzatilmoqda. Mukofotga nomzodlar orasida yuqori darajadagi raqobat mavjudligi futbolchilarning professional darajasini yanada oshirishga turtki beradi.

Мостовой: Передача Золотого мяча будет сложным вопросом
Бывший полузащитник сборной России и испанского клуба «Сельта» Александр Мостовой высказался о предстоящей церемонии вручения «Золотого мяча». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Награда лучшему футболисту будет вручена в ночь с 22 сентября. По словам Мостового, в этом году вручение будет самым сложным.
Он отметил, что Рафиња провёл отличный сезон, Ямаль творит чудеса, а Дембеле внёс большой вклад в успехи ПСЖ. Мостовой предпочёл бы отдать «Золотой мяч» Рафиње или Салаху.
Ранее появилась информация о том, что футболист «Барселоны» Ламин Ямаль объявлен победителем по результатам голосования. Также было отмечено, что при голосовании достижения футболистов оценивались не по календарному году, а по прошедшему сезону.
Эта новость вызвала обсуждения в футбольном мире и внимательно отслеживается болельщиками и специалистами. Высокая конкуренция среди кандидатов на награду стимулирует футболистов повышать свой профессиональный уровень.