Xabi Alonso "Oltin to‘p" haqida o‘z fikrini bildirdi
«Real» jamoasining bosh murabbiyi Xabi Alonso matbuot anjumanida «Oltin to‘p» mukofoti haqida savollarga javob berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Alonso Dembele «Oltin to‘p»ni yutmasa, bu kutilmagan holat bo‘ladimi, degan savolga hozircha nima bo‘lishini ko‘ramiz, dedi. U futbolni ko‘p tomosha qilishini, ammo mukofot uchun ovoz beruvchi hay’at a’zosi emasligini ta’kidladi.
Alonso hozirda faqat «Levante» jamoasiga qarshi o‘yin haqida o‘ylayotganini bildirdi. Shuningdek, klubning taqdirlash marosimida ishtirok etmasligi haqida ham fikr bildirdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, ertangi «Levante» bilan o‘yin La Liga chempionatida juda muhim ahamiyatga ega bo‘lib, chempionlik uchun ochkolarning katta roli bor. Shuning uchun u «Oltin to‘p» haqida emas, balki kelayotgan o‘yinga e’tibor qaratmoqda.
Hozirgi vaqtda «Real» jamoasi Ispaniya chempionatining dastlabki beshta turida ochko yo‘qotmagan holda g‘alabalar qatorini davom ettirmoqda. Bu natija jamoaning yaxshi formada ekanligini ko‘rsatadi va kelajakdagi o‘yinlarga bo‘lgan ishonchni oshiradi.

Хаби Алонсо высказал своё мнение о "Золотом мяче"
Главный тренер команды «Реал» Хаби Алонсо на пресс-конференции ответил на вопросы о награде «Золотой мяч». Об этом сообщает Euro-football.ru.
На вопрос, будет ли неожиданностью, если Дембеле не выиграет «Золотой мяч», он ответил, что пока посмотрим, что будет. Он отметил, что много смотрит футбол, но не является членом жюри, голосующего за награду.
Алонсо сообщил, что сейчас думает только о матче против «Леванте». Также он высказался о том, что не будет присутствовать на церемонии награждения клуба.
По его словам, завтрашний матч с «Леванте» имеет большое значение в чемпионате Ла Лиги, и очки играют важную роль в борьбе за чемпионство. Поэтому он сосредоточен не на «Золотом мяче», а на предстоящей игре.
В настоящее время команда «Реал» продолжает серию побед, не потеряв очков в первых пяти турах чемпионата Испании. Этот результат показывает хорошую форму команды и повышает уверенность в будущих матчах.