Bulykin: "Oltin to‘p" futbolning "Oskar" mukofoti hisoblanadi
Sobiq «Bayer» jamoasi hujumchisi Dmitriy Bulykin «Oltin to‘p» mukofotini futbol olamining «Oskari» deb atadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda futbolchi «Evro-Futbol.Ru» nashriga bergan intervyusida ma’lum qildi. Bulykinning so‘zlariga ko‘ra, hech kim aniq bilmaydi, «Oltin to‘p» mukofoti qanday mezonlar asosida berilishi haqida.
Agar bu mukofotni Yamal oladigan bo‘lsa, yana ko‘plar savol berishi tabiiy. Eng muhimi, bu mukofot futbol olamida eng mashhur hisoblanadi.
Ko‘pchilik futbolchilar kareralarining eng yuqori cho‘qqisida bu sovrinni qo‘lga kiritolmaganliklari uchun afsuslanishadi. U bu mukofotni futbolning yaxshi targ‘iboti va a’lo darajadagi tadbir deb baholadi.
Tadbirda eng mashhur futbol yulduzlari yig‘ilib, yaxshi muhitda o‘tadi. Shuning uchun «Oltin to‘p»ni futbolning «Oskari» deb atash o‘rinli, dedi Bulykin.
«Oltin to‘p» mukofotini topshirish marosimi bugun, 22-sentyabr kuni Parijda bo‘lib o‘tadi. Tadbirni Okko onlayn kinoteatri Moskva vaqti bilan soat 22:00 da jonli efirda namoyish etadi.
«Oltin to‘p» – 2025 mukofotining kimga berilishi, qayerdan tomosha qilish va boshlanish vaqti haqida ma’lumotlar shu kuni e’lon qilinadi.

Bulykin: "Золотой мяч" — это "Оскар" футбола
Бывший нападающий команды «Байер» Дмитрий Булыкин назвал награду «Золотой мяч» «Оскаром» футбольного мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом футболист рассказал в интервью изданию «Евро-Футбол.Ru». По словам Булыкина, никто точно не знает, по каким критериям присуждается награда «Золотой мяч».
Если эту награду получит Ямал, многие снова зададут вопросы. Главное, что эта награда считается самой престижной в футбольном мире.
Многие футболисты сожалеют, что не смогли получить эту награду на пике своей карьеры. Он оценил эту награду как хорошую пропаганду футбола и мероприятие высокого уровня.
На мероприятии собираются самые известные футбольные звёзды, и оно проходит в хорошей атмосфере. Поэтому называть «Золотой мяч» «Оскаром» футбола вполне уместно, сказал Булыкин.
Церемония вручения награды «Золотой мяч» состоится сегодня, 22 сентября, в Париже. Мероприятие будет транслироваться в прямом эфире на онлайн-кинотеатре Okko по московскому времени в 22:00.
Информация о том, кому будет присуждена награда «Золотой мяч» 2025 года, где смотреть и во сколько начнётся, будет объявлена в этот же день.