Kanchelskis Manchester Yunaytedda stajirovka o‘tamoqchi
Sobiq futbolchi Andrey Kanchelskis «Manchester Yunayted» jamoasida stajirovka o‘tashni istaydi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, uning so‘zlariga ko‘ra, amerikalik klub egalari tufayli «qizil iblislar» safida stajirovka o‘tash unga qiyinchilik tug‘diradi. Kanchelskis aytishicha, amerikaliklar hatto jamoa libos almashtirish xonasiga ham Fergusonni kiritmagan, unga esa umuman ruxsat berilmagan.
U vaziyat o‘zgargan bo‘lishi mumkinligini va kelajakda ular bilan yaxshi shartnoma tuzish imkoniyati borligini ta’kidlagan. Andrey Kanchelskis 1991 yildan 1995 yilgacha «Manchester Yunayted» jamoasida futbolchi sifatida o‘ynagan.
Hozirgi vaqtda jamoaning bosh murabbiyi Rubyen Amorim hisoblanadi. Jamoa Premer-liganing turnir jadvalida 11-o‘rinda turibdi va beshta o‘yindan yetti ochko to‘plagan.
Kanchelskisning stajirovka o‘tash istagi uning jamoa bilan yanada yaqin aloqalar o‘rnatish va futbol sohasida tajriba oshirishga bo‘lgan intilishidan dalolat beradi. Klubdagi ichki siyosat va egalarning qarorlari esa uning bu rejasini amalga oshirishda asosiy to‘siq sifatida qolmoqda.

Канчельскис хочет пройти стажировку в Манчестер Юнайтед
Бывший футболист Андрей Канчельскис хочет пройти стажировку в команде «Манчестер Юнайтед». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако, по его словам, из-за американских владельцев клуба ему будет сложно пройти стажировку в рядах «красных дьяволов». Канчельскис заявил, что американцы даже не пускали Фергюсона в раздевалку команды, а ему вообще не разрешали туда заходить.
Он отметил, что ситуация могла измениться и в будущем есть возможность заключить с ними хороший контракт. Андрей Канчельскис играл за «Манчестер Юнайтед» с 1991 по 1995 год.
В настоящее время главным тренером команды является Рубен Аморим. Команда занимает 11-е место в турнирной таблице Премьер-лиги и набрала семь очков в пяти матчах.
Желание Канчельскиса пройти стажировку свидетельствует о его стремлении установить более тесные связи с командой и повысить опыт в футбольной сфере. Внутренняя политика клуба и решения владельцев остаются основным препятствием для реализации его плана.