Laporta: Yamal "Oltin to‘p"ni qo‘lga kiritsa, tarixiy voqea bo‘ladi
Barcelona klubi prezidenti Joan Laporta Lamiin Yamalining «Oltin to‘p» mukofotini qo‘lga kiritishining ahamiyatini yuqori baholadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, yosh iste’dodli futbolchi jahon miqyosida taniqli o‘yinchi bo‘lib, bunday yutuq uning faoliyatida tarixiy voqea sifatida qabul qilinadi. Laporta Lamini ajoyib futbolchi deb atadi va agar u «Oltin to‘p»ni qo‘lga kiritsa, bu klub va futbol tarixida muhim burilish nuqtasi bo‘lishini ta’kidladi.
O‘tgan mavsumda ushbu qanot himoyachisi Kataloniya jamoasi safida 55 ta o‘yin o‘tkazib, 18 ta gol urdi va 25 ta samarali uzatma amalga oshirdi. Hozirda futbolchi jarohatdan so‘ng tiklanish jarayonida bo‘lib, tez orada maydonga qaytishi kutilmoqda.
Laporta shuningdek, Yamalining kelajakdagi yutuqlari uchun katta umidlar bildirganini aytdi. Uning fikricha, yosh futbolchining muvaffaqiyati nafaqat shaxsiy, balki jamoa uchun ham katta ahamiyatga ega.

Лапорта: Если Ямаль получит "Золотой мяч", это будет историческое событие
Президент клуба «Барселона» Хоан Лапорта высоко оценил значение завоевания Ламина Ямала награды «Золотой мяч». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, молодой талантливый футболист стал известным игроком мирового уровня, и такое достижение будет считаться историческим событием в его карьере. Лапорта назвал Ламина выдающимся футболистом и подчеркнул, что если он выиграет «Золотой мяч», это станет важным поворотным моментом в истории клуба и футбола.
В прошлом сезоне этот защитник фланга провёл за каталонскую команду 55 матчей, забил 18 голов и сделал 25 результативных передач. В настоящее время футболист находится в процессе восстановления после травмы и ожидается его скорое возвращение на поле.
Лапорта также выразил большие надежды на будущие успехи Ямала. По его мнению, успех молодого футболиста имеет большое значение не только для него лично, но и для команды.