Vinisius "Oltin to‘p" mukofotida 16-o‘rinni egalladi
«Real» va Braziliya terma jamoasi hujumchisi Vinisius Juniyor «Oltin to‘p» uchun ovoz berishda faqat 16-o‘rinni egalladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu sovringa nomzodlik uning to‘rtinchi ishtiroki bo‘lib, birinchi marta u eng yaxshi sakkizlikka kira olmadi. Ovoz berish natijalari ma’lum bo‘lgach, futbolchi ijtimoiy tarmoqlarda bir necha suratlarni joyladi.
Suratlarning birida u sauna ichida, boshqasida esa kichik basseynda tasvirlangan. Bu holat Vinisiusning «Oltin to‘p» mukofoti unga ahamiyatsiz ekanligini anglatishi mumkin, chunki u hozir tiklanish jarayonida.
Oldinroq «Real» klubi prezidenti Florentino Peresning «Oltin to‘p» mukofotini klub uchun bekor qilgani haqida ma’lumotlar tarqalgan edi. Shu bilan birga, «Oltin to‘p» ovoz berishida Pedri 11-o‘rinni egalladi.
Sobiq Rossiya Premyer Ligasi yulduzi Kvaratsxeliya esa Keyn va Vinisiusdan yuqori natija ko‘rsatdi. Vinisiusning past o‘rinda qolishi ko‘plab muxlislar va tahlilchilar tomonidan e’tiborga molik voqea sifatida baholandi.

Винисиус занял 16-е место в награде "Золотой мяч"
Нападающий «Реала» и сборной Бразилии Винисиус Жуниор занял лишь 16-е место в голосовании за «Золотой мяч». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это его четвёртое участие в номинации, и впервые он не попал в лучшую восьмёрку. После объявления результатов голосования футболист опубликовал в социальных сетях несколько фотографий.
На одной из фотографий он изображён в сауне, на другой — в небольшом бассейне. Это может означать, что награда «Золотой мяч» для Винисиуса не имеет большого значения, так как он сейчас находится в процессе восстановления.
Ранее появлялась информация о том, что президент «Реала» Флорентино Перес отказался от «Золотого мяча» для клуба. При этом в голосовании за «Золотой мяч» Педри занял 11-е место.
Бывшая звезда Российской Премьер-Лиги Кварацхелия показал результат выше, чем Кейна и Винисиуса. Низкое место Винисиуса было отмечено многими болельщиками и аналитиками как значимое событие.