Luis Enrike 2023-yilning eng yaxshi murabbiyi deb topildi
Parijdagi “Oltin to‘p” mukofoti tantanali kechasi davom etmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Tadbir jarayonida Rossiya terma jamoasi sobiq bosh murabbiyi Fabio Kapello sahnaga chiqdi. U konvertni ochib, Johan Kroyf nomidagi mukofotni olgan shaxsning ismini e’lon qildi.
O‘tgan mavsumning eng yaxshi murabbiyi “PSJ” jamoasidan Luis Enrike deb topildi. Luis Enrike boshchiligida “PSJ” jamoasi o‘tgan mavsumda to‘rtta yirik sovrinni qo‘lga kiritdi.
Jamoa Fransiya chempionati, Fransiya kubogi, Fransiya superkubogi hamda Chempionlar ligasida g‘olib bo‘ldi. Biroq, Luis Enrike Fransiya chempionatidagi o‘yinga sabab tadbirga kelmadi.
Shuningdek, ushbu mukofot uchun Hans-Diter Flik, Arne Slot, Enzo Mareska va Antonio Konte kabi murabbiylar ham nomzod bo‘lgan. Eslatib o‘tamiz, Luis Enrike 2023-yil yozida “PSJ” jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga tayinlangan.

Луис Энрике признан лучшим тренером 2023 года
В Париже продолжается торжественная церемония вручения премии «Золотой мяч». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В ходе мероприятия на сцену вышел бывший главный тренер сборной России Фабио Капелло. Он открыл конверт и объявил имя обладателя награды имени Йохана Кройфа.
Лучшим тренером прошлого сезона признан Луис Энрике из команды «ПСЖ». Под руководством Луиса Энрике команда «ПСЖ» в прошлом сезоне завоевала четыре крупных трофея.
Команда стала победителем чемпионата Франции, Кубка Франции, Суперкубка Франции и Лиги чемпионов. Однако Луис Энрике не пришёл на мероприятие из-за матча во французском чемпионате.
Также на эту награду были номинированы такие тренеры, как Ханс-Дитер Флик, Арне Слот, Энцо Мареска и Антонио Конте. Напомним, что Луис Энрике был назначен главным тренером «ПСЖ» летом 2023 года.