Real prezidenti klub uchun Oltin to‘pni bekor qildi
Dushanba kuni kechqurun Parijda nufuzli “Oltin to‘p” mukofoti topshirish marosimi bo‘lib o‘tadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu nominatsiyaga “Real” jamoasining uch nafar futbolchisi – Vinisius Junior, Kilian Mbappe va Jud Bellingem loyiq ko‘rilgan. Biroq, Madrid klubining vakillari marosimda ishtirok etmaydi.
The Athletic nashrining anonim manbalarga tayanib xabar berishicha, “Real” jamoasining xodimlari uchun “Oltin to‘p” mukofoti endi mavjud emasdek. Klub o‘zining rasmiy kanallari va ijtimoiy tarmoqlarida ushbu mukofotni tilga olishni to‘xtatgan.
“Real”dagi manbalar ta’kidlashicha, bu qarorni faqat klub prezidenti Florentino Peres qabul qilishi mumkin edi. 2024 yilda “Real” so‘nggi daqiqada “Oltin to‘p” topshirish marosimiga bormaslikka qaror qilgan edi.
Buning sababi Rodri g‘olib bo‘lishi mumkinligi haqidagi ma’lumotlarning tarqalishi bo‘ldi. Madrid klubi fikricha, mukofotni ularning futbolchisi qo‘lga kiritishi lozim edi.

Президент Реала отменил Золотой мяч для клуба
В понедельник вечером в Париже состоится церемония вручения престижной награды «Золотой мяч». Об этом сообщает Euro-football.ru.
На эту номинацию были выдвинуты три футболиста команды «Реал» – Винисиус Жуниор, Килиан Мбаппе и Джуд Беллингем. Однако представители мадридского клуба не примут участие в церемонии.
По информации издания The Athletic, ссылающегося на анонимные источники, для сотрудников «Реала» награда «Золотой мяч» теперь как будто не существует. Клуб прекратил упоминать эту награду в своих официальных каналах и социальных сетях.
По словам источников в «Реале», это решение мог принять только президент клуба Флорентино Перес. В 2024 году «Реал» в последний момент решил не посещать церемонию вручения «Золотого мяча».
Причиной этому стало распространение информации о возможной победе Родри. По мнению мадридского клуба, награда должна была достаться их футболисту.