"Chelsi" yana Mayk Menyan uchun muzokaralarni boshladi
Fransiyalik futbolchi o‘tgan yozda “Chelsi”ga o‘tishi mumkin edi, ammo klublar o‘rtasida shartnoma shartlari kelishilmagani sababli transfer amalga oshmadi. Futbolchi esa o‘zining o‘tishga roziligini bildirgan edi.
Daily Express nashrining ma’lumotlariga ko‘ra, “Chelsi” jamoasi “Manchester Yunayted”ga qarshi o‘yinidan so‘ng Menyanni yana jiddiy ko‘rib chiqmoqda. Ushbu o‘yinda darvozabon Robert Sanches 5-daqiqada maydondan haydaldi.
O‘sha uchrashuv “qizil iblislar”ning 2:1 hisobidagi g‘alabasi bilan yakunlandi. Mayk Menyan bilan “Milan” klubi o‘rtasidagi shartnoma 2026-yil yozida tugaydi.
Shuning uchun futbolchi 30 yoshga to‘lganidan boshlab, ya’ni yanvardan boshlab boshqa klublar bilan erkin muzokaralar olib borishi mumkin. Bu esa “Chelsi” uchun darvozabonni sotib olish imkoniyatini oshiradi.
Klub rahbariyati hozirda darvozabon muammosini hal qilish uchun Menyanni taklif qilishni ko‘rib chiqmoqda.

"Челси" снова начал переговоры с Майком Меняном
Лондонский клуб «Челси» вновь проявляет интерес к вратарю «Милана» Майку Менье. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Французский футболист мог перейти в «Челси» прошлым летом, но трансфер не состоялся из-за несогласия клубов по условиям контракта. Сам игрок выразил согласие на переход.
По данным издания Daily Express, команда «Челси» вновь серьезно рассматривает кандидатуру Менье после матча против «Манчестер Юнайтед». В этом матче вратарь Роберт Санчес был удалён с поля на 5-й минуте.
Та встреча завершилась победой «красных дьяволов» со счётом 2:1. Контракт Майка Менье с клубом «Милан» истекает летом 2026 года.
Поэтому футболист сможет вести свободные переговоры с другими клубами, начиная с января, когда ему исполнится 30 лет. Это увеличивает шансы «Челси» на приобретение вратаря.
Руководство клуба в настоящее время рассматривает возможность приглашения Менье для решения проблемы с вратарём.