Holann 2025-yilda Premier ligada eng ko‘p gol urdi
Manchester Siti hujumchisi Erling Holann joriy yil davomida eng ko‘p gol urgan Premier Liga o‘yinchilari orasida yetakchilik qilmoqda. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Norvegiyalik futbolchi barcha musobaqalarda jami 22 ta gol urib, raqiblarini aniq ortda qoldirmoqda. Ikkinchi o‘rinda Liverpul klubi futbolchisi Muhammad Salah 17 ta gol bilan turibdi.
Uchinchi o‘rinni Manchester Yunayted jamoasi sardori Bruno Fernandes 15 ta gol bilan egallagan. To‘rtinchi pog‘onada yozda Nyukasldan Liverpulga o‘tgan Aleksandr Isak 14 ta gol bilan joylashgan.
Eng yaxshi beshlikni esa Kristal Pelasdan Jan-Filipp Mateta va Brentford hamda Manchester Yunayted jamoalarida o‘ynayotgan Brayan Mbeumo 12 tadan gol bilan yakunlamoqda. Shuningdek, Holann 2025/26 yilgi Premier Liga mavsumida ham yetakchi bo‘lib, 6 ta gol urdi.
O‘tgan mavsumda chempionatning eng yaxshi to‘purariga aylangan futbolchi Muhammad Salah bo‘lgan. Hozirgi holatga ko‘ra, Holann o‘zining yuqori natijalarini davom ettirmoqda va jamoasining asosiy hujumchisi sifatida faoliyat yuritmoqda.
Premier Liga musobaqalaridagi raqobat juda kuchli bo‘lib, har bir o‘yinchi o‘z jamoasi uchun muhim hisoblanadi. Futbol muxlislari uchun qiziqarli va raqobatbardosh mavsum davom etmoqda.

Холланд в 2025 году забил больше всего голов в Премьер-лиге
Нападающий Манчестер Сити Эрлинг Холанн лидирует среди игроков Премьер-лиги по количеству забитых голов в текущем году. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Норвежец забил в общей сложности 22 гола во всех соревнованиях, значительно опережая соперников. На втором месте находится игрок Ливерпуля Мохамед Салах с 17 голами.
Третье место занимает капитан Манчестер Юнайтед Бруно Фернандеш с 15 голами. На четвертой позиции — Александр Исаак, перешедший летом из Ньюкасла в Ливерпуль, с 14 голами.
Лучшую пятерку замыкают Жан-Филипп Матета из Кристал Пэлас и Брайан Мбеумо, выступающие за Брентфорд и Манчестер Юнайтед соответственно, с 12 голами каждый. Также Холанн является лидером и в сезоне Премьер-лиги 2025/26, забив 6 голов.
В прошлом сезоне лучшим бомбардиром чемпионата стал Мохамед Салах. По текущему положению дел Холанн продолжает демонстрировать высокие результаты и выступает в качестве основного нападающего своей команды.
Конкуренция в Премьер-лиге очень сильная, и каждый игрок важен для своей команды. Для футбольных болельщиков продолжается интересный и конкурентоспособный сезон.