Nikolas Jeksonning istiqboli "Bavariya" klubining qaroriga bog‘liq
Hujumchi Nikolas Jekson, «Bavariya» tomonidan «Chelsi»dan ijaraga olingan futbolchi, kelasi yilda yana klubini o‘zgartirishi mumkin. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning agenti ma’lum qilishicha, senegallik futbolchi endi London jamoasi safida o‘ynamaydi. Jeksonning kelajagi «Bavariya» qaroriga bog‘liq bo‘lib, Myunxen klubi uni 65 million yevro evaziga sotib olish yoki olmayotganini hal qilishi lozim.
Futbolchi o‘zining transferi amalga oshishidan mamnun bo‘ladi, «Chelsi» esa sotuvni amalga oshirishni xohlaydi, deb xabar beradi taniqli futbol insayderi Fabrisio Romano. Agar «Bavariya» futbolchini sotib olishni rad etsa, yozda Jekson boshqa jamoaga o‘tadi.
Nikolas Jekson Vinson Kompani boshchiligidagi jamoa bilan uchta o‘yinda maydonga tushdi. Transfermarkt saytiga ko‘ra, uning bahosi 50 million yevroga teng.
Futbolchining kelajagi hozircha aniq emas, biroq uning faoliyati bilan bog‘liq qarorlar tez orada qabul qilinadi. Jeksonning kuchli hujumchi sifatidagi salohiyati uni ko‘plab klublar uchun qiziqarli nomzodga aylantiradi.

Перспектива Николаса Джексона зависит от решения клуба "Бавария"
Нападающий Николас Джексон, арендованный «Баварией» у «Челси», может сменить клуб в следующем году. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам его агента, сенегальский футболист больше не будет играть за лондонскую команду. Будущее Джексона зависит от решения «Баварии», которая должна решить, выкупит ли он его за 65 миллионов евро или нет.
Футболист будет рад своему переходу, а «Челси» хочет осуществить продажу, сообщает известный футбольный инсайдер Фабрицио Романо. Если «Бавария» откажется выкупать футболиста, летом Джексон перейдёт в другую команду.
Николас Джексон сыграл три матча в составе команды под руководством Винсента Компани. По данным сайта Transfermarkt, его стоимость составляет 50 миллионов евро.
Будущее футболиста пока неясно, но решения, связанные с его карьерой, будут приняты в ближайшее время. Потенциал Джексона как сильного нападающего делает его интересным кандидатом для многих клубов.