Rafinha "Barselona" safida 150-chi o‘yinini o‘tkazdi
Beshinchi turda Ispaniya chempionatida «Barselona» navbatdagi g‘alabasini qo‘lga kiritdi va «Xetafe»ga qarshi uchta gol urdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Kataloniyaliklar o‘z yetakchilaridan biri bo‘lgan braziliyalik Rafinyaning yubileyini munosib tarzda nishonladilar. Bu futbolchi uchun kataloniyalik ulkan klub safida barcha turnirlarda o‘ynagan 150-o‘yini bo‘ldi.
Rafinya 2022 yildan beri «Barselona» sharafini himoya qilmoqda. Oldinroq u Angliyaning «Lids» klubida ham muvaffaqiyatli o‘ynagan.
Keyingi, oltinchi turda «Barselona» 25 sentabr kuni mehmon sifatida «Oviedo» jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Ushbu o‘yin jamoaning navbatdagi muvaffaqiyatiga katta ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.
Klub va uning muxlislari uchun muhim bo‘lgan ushbu uchrashuvga tayyorgarliklar allaqachon boshlangan.

Рафинья провел 150-й матч в составе "Барселоны"
В пятом туре чемпионата Испании «Барселона» одержала очередную победу, забив три гола в ворота «Хетафе». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Каталонцы достойно отметили юбилей одного из своих лидеров, бразильца Раффиньи. Для этого футболиста это был 150-й матч за крупный каталонский клуб во всех турнирах.
Раффинья защищает цвета «Барселоны» с 2022 года. Ранее он успешно выступал за английский клуб «Лидс».
В следующем, шестом туре «Барселона» 25 сентября сыграет в гостях с командой «Овьедо». Ожидается, что эта игра окажет большое влияние на дальнейшие успехи команды.