Ispaniyalik hujumchi Ansu Fati "Monako" jamoasi safida ilk o‘yinida gol urdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu voqea "Mets"ga qarshi g‘alabali uchrashuvda maydonga tushganidan keyin atigi 38 soniya o‘tib sodir bo‘ldi. Fati Fransiya chempionatida debyutant sifatida eng tez gol muallifi bo‘ldi.
So‘nggi marta bunday natija 2014 yilda "Nant" jamoasi futbolchisi Yasin Bammu tomonidan qayd etilgan edi, u maydonga tushgandan keyin 32 soniya o‘tib gol urgan. Shu vaqtdan beri hech kim debyutant sifatida shuncha tez gol ura olmadi, Fatigacha.
Keyingi turda "Monako" jamoasi Fransiya chempionatida "Loryan" jamoasiga qarshi safarda o‘ynaydi. Uchrashuv 27 sentyabr, shanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Hozirda "Monako" Lig 1 turnir jadvalida birinchi o‘rinda turibdi. Jamoaning hozirgi natijalari va o‘yin ko‘rsatkichlari yuqori baholanmoqda.
Futbol ixlosmandlari uchun bu o‘yin katta qiziqish uyg‘otadi. "Monako" o‘zining muvaffaqiyatli seriyasini davom ettirishga intilmoqda.

Фати забил самый быстрый гол в дебюте Лиги 1
Испанский нападающий Ансу Фати забил гол в своем первом матче за команду «Монако». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это произошло всего через 38 секунд после выхода на поле в победном матче против «Метц». Фати стал автором самого быстрого гола среди дебютантов во французском чемпионате.
В последний раз подобный результат был зафиксирован в 2014 году игроком команды «Нант» Ясином Бамму, который забил гол через 32 секунды после выхода на поле. С тех пор никто не смог забить так быстро в дебютном матче, пока не сделал это Фати.
В следующем туре команда «Монако» сыграет в гостях против «Лорьяна» во французском чемпионате. Матч состоится в субботу, 27 сентября.
В настоящее время «Монако» занимает первое место в турнирной таблице Лиги 1. Текущие результаты и показатели команды оцениваются высоко.
Для футбольных болельщиков этот матч вызывает большой интерес. «Монако» стремится продолжить свою успешную серию.