Yamalning otasi o‘g‘lining kelajagidan umidli ekanini aytdi
Lamina Yamalning otasi o‘g‘lining kelajakdagi muvaffaqiyatiga ishonch bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘g‘li 2025 yilgi “Oltin to‘p” sovrinida ikkinchi o‘rinni egallagani uchun faxrlanayotganini ta’kidladi. Ushbu sovrinni fransuzning “PSJ” jamoasidan Usmon Dembele qo‘lga kiritdi.
Munir Nasrauining so‘zlariga ko‘ra, kelasi yil ular uchun omadli bo‘ladi. Hozirgi mavsumda Yamal uchta o‘yinda maydonga tushib, ikki marta gol urdi va uchta golli pas berdi.
Hozirda u milliy terma jamoada jarohat olgani sababli davolanmoqda. Ota-ona va jamoa a’zolari uning tez orada sog‘lig‘ini tiklab, maydonga qaytishiga umid qilmoqda.
Yamal yosh va iste’dodli futbolchi sifatida kelajakda katta yutuqlarga erishishi kutilmoqda. Uning faoliyati va natijalari muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kuzatilmoqda.

Отец Ямала сказал, что надеется на будущее своего сына
Ламина, отец Ямала, выразил уверенность в будущем успехе своего сына. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что гордится тем, что его сын занял второе место в номинации «Золотой мяч» 2025 года. Этот приз получил Усман Дембеле из французского клуба «ПСЖ».
По словам Мунира Насрауи, следующий год будет для них удачным. В текущем сезоне Ямал сыграл в трёх матчах, забил два гола и отдал три голевые передачи.
В настоящее время он проходит лечение из-за травмы, полученной в национальной сборной. Родители и члены команды надеются, что он скоро восстановится и вернётся на поле.
Ямал считается молодым и талантливым футболистом, от которого ожидают больших достижений в будущем. Его деятельность и результаты вызывают большой интерес у болельщиков.