Sobiq inglizning "Lester" jamoasi hujumchisi Jeymi Vardi yaqinda Italiya "Kremoneze" klubiga o‘tdi va La Gazzetta dello Sport nashrining savollariga javob berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U Italiya chempionati, ya’ni Seriya A haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Vardi yoshligida Italiya chempionatini to‘rtinchi kanal orqali tomosha qilganini aytdi.
Uning fikricha, Seriya A dunyodagi eng yaxshi chempionatlardan biri bo‘lib, unda taktika va to‘p nazorati ingliz chempionatiga nisbatan ko‘proq ahamiyatga ega. U Enzo Mareski qo‘l ostida o‘ynagan va uning uslubi unga yangi jamoada yordam berishini ta’kidladi.
Jeymi Vardi hali Claudio Ranieri bilan bog‘lanmagan, ammo buni keyinroq amalga oshirishini ma’lum qildi. Ranieri uning haqida yaxshi fikrda ekanini aytdi.
Savolga javoban, Vardi Seriya Ada o‘zining eng sevimli futbolchisi sifatida Alessandro Del Pyeroni ko‘rsatdi. U ko‘pincha Del Pyeroning gollarini tomosha qilib kelganini ta’kidladi.
Hozirda 36 yoshdagi futbolchi yangi mavsumda faqat bitta o‘yinda maydonga tushgan va 31 daqiqa o‘ynagan. Uning jamoasi hozirgi vaqtda 4 ta o‘yinda 8 ochko to‘plab, musobaqa jadvalida oltinchi o‘rinda bormoqda.
Jeymi Vardi yangi jamoasida muvaffaqiyat qozonishga intilmoqda va oldinda ko‘plab o‘yinlarda maydonga tushishni maqsad qilgan.

Варди назвал имя своего любимого футболиста в Италии
Бывший нападающий английского клуба "Лестер" Джейми Варди недавно перешёл в итальянский клуб "Кремонезе" и ответил на вопросы издания La Gazzetta dello Sport. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он поделился своим мнением о чемпионате Италии, то есть Серии А. Варди рассказал, что в молодости смотрел итальянский чемпионат по четвёртому каналу.
По его мнению, Серия А — один из лучших чемпионатов мира, где тактика и контроль мяча имеют большее значение по сравнению с английским чемпионатом. Он играл под руководством Энцо Марески и подчеркнул, что его стиль поможет ему в новой команде.
Джейми Варди ещё не связывался с Клаудио Раньери, но сообщил, что сделает это позже. Раньери хорошо отзывается о нём.
В ответ на вопрос Варди назвал своим любимым футболистом в Серии А Алессандро Дель Пьеро. Он отметил, что часто смотрел голы Дель Пьеро.
В настоящее время 36-летний футболист сыграл в новом сезоне всего в одном матче, проведя на поле 31 минуту. Его команда сейчас занимает шестое место в турнирной таблице, набрав 8 очков в 4 играх.
Джейми Варди стремится добиться успеха в новой команде и ставит перед собой цель сыграть во многих предстоящих матчах.