Arteta Guardiolaga qarshi mag‘lubiyatsiz seriyasini davom ettirdi
Angliya chempionatining beshinchi turidagi markaziy o‘yinda Arsenal va Manchester Siti jamoalari ochkolarga bo‘lishdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Londonliklar mag‘lub bo‘lishlari mumkin edi, ammo ikkinchi bo‘limga qo‘shilgan vaqtda gol urib, hisobni 1:1 ga tenglashtirdilar. Opta ma’lumotlariga ko‘ra, Mikel Arteta Xosep Gvardiola bilan o‘tkazilgan o‘yinlarda mag‘lubiyatsiz besh o‘yindan iborat seriyani amalga oshirgan yagona murabbiy hisoblanadi.
Premier-ligadagi so‘nggi beshta o‘yinda Gvardiola jamoasiga qarshi Arteta boshchiligidagi Arsenal ikki marta g‘alaba qozongan va uch marta durang o‘ynagan. Hozirda Arsenal 10 ochko bilan turnir jadvalida ikkinchi o‘rinda turibdi.
Manchester Siti esa 7 ochko jamg‘argan holda to‘qqizinchi pog‘onada joylashgan. Jadval yetakchisi Liverpool jamoasi bo‘lib, u 15 ochkoga ega.
Ushbu natijalar Angliya chempionatining qiziqarli va murosasiz kechayotganini ko‘rsatmoqda. Har ikki jamoa keyingi o‘yinlarda ham o‘z kuchlarini namoyish etishga intiladi.

Артета продолжил беспроигрышную серию против Гвардиолы
В центральном матче пятого тура чемпионата Англии команды Арсенал и Манчестер Сити поделили очки. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Лондонцы могли проиграть, но забили гол в добавленное ко второму тайму время и сравняли счёт 1:1. По данным Opta, Микель Артета является единственным тренером, который не проигрывал в пяти матчах против Хосепа Гвардиолы.
В последних пяти матчах Премьер-лиги под руководством Артеты Арсенал дважды побеждал команду Гвардиолы и трижды сыграл вничью. В настоящее время Арсенал занимает второе место в турнирной таблице с 10 очками.
Манчестер Сити с 7 очками располагается на девятой позиции. Лидером таблицы является команда Ливерпуля с 15 очками.
Эти результаты показывают, что чемпионат Англии проходит интересно и без компромиссов. Обе команды стремятся продемонстрировать свои силы и в следующих матчах.