Xabi Alonso hujumchilar haqida izoh berishdan bosh tortdi
«Real» jamoasining bosh murabbiyi Xabi Alonso dushanba kuni o‘tkazilgan matbuot anjumanida hujumchilar haqida savolga javob berdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Alonso ulardan qaysi hujumchilar uchligi variantini eng ma’qul ko‘rganini so‘rashdi. Ma’lumki, Xabi turli kombinatsiyalarni sinab ko‘rgan.
Ushbu savolga javob berish juda qiyin, dedi Alonso tabassum bilan. Men javob bersam, sizlarga qiyinchilik tug‘dirishi mumkin, deya qo‘shimcha qildi.
Alonso jurnalistlarga aytishicha, jamoada barcha futbolchilar kerak va ularning borligidan mamnun. Biz hujumda ham, yarim himoyada ham yanada yaxshi o‘ynashimiz mumkin.
Rivojlanishimiz va yangi marralarga intilishimiz zarur. Ba’zilar ko‘proq gol urishi mumkin edi, boshqalar esa hali gol urmagan.
Lekin hamma o‘z ishiga katta ishtiyoq bilan yondashmoqda. Seshanba kuni «Real» Ispaniya chempionatida «Levant» jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.

Хаби Алонсо отказался комментировать нападающих
Главный тренер команды «Реал» Хаби Алонсо в понедельник на пресс-конференции ответил на вопрос о нападающих. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Алонсо спросили, какой вариант тройки нападающих он считает наиболее предпочтительным. Известно, что Хаби пробовал разные комбинации.
На этот вопрос ответить очень сложно, — сказал Алонсо с улыбкой. — Если я отвечу, это может создать вам трудности, — добавил он.
По словам Алонсо, все игроки в команде нужны, и он доволен их присутствием. Мы можем играть лучше как в атаке, так и в полузащите.
Нам необходимо развиваться и стремиться к новым вершинам. Некоторые могли забить больше голов, другие пока не забивали.
Но все относятся к своей работе с большим энтузиазмом. Во вторник «Реал» проведёт матч чемпионата Испании против «Леванте».