Angliya chempionatining yetakchi jamoalaridan biri hisoblangan "Chelsi" jamoasi bosh murabbiyi Enzo Mareska chempionlik uchun kurash borasida o‘z xavotirlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, "Liverpul" jamoasi Arne Slot rahbarligida so‘nggi beshta o‘yinda g‘alaba qozonib, eng yaqin ta’qibchisidan besh ochko farq bilan oldinda bormoqda. Bu esa "Liverpul"ning chempionlik uchun asosiy da’vogar ekanligini ko‘rsatadi.
Shu bilan birga, "Chelsi" jamoasi oxirgi o‘yinlarda muvaffaqiyatsizlikka uchradi. "Brentford" bilan durang o‘ynab, keyin "Manchester Yunayted"ga mag‘lub bo‘lgan "Chelsi" birinchi o‘rindan yetti ochko orqada qolmoqda.
Bu esa jamoaning mavsumdagi vaziyatini murakkablashtirmoqda. Mareska so‘zlariga ko‘ra, agar "Liverpul" jamoasi shu darajada o‘ynashni davom ettirsa, uni nafaqat "Chelsi", balki boshqa barcha klublar ham ortda qoldira olmaydi.
Ularning o‘tgan yildan beri ko‘rsatgan ajoyib natijalari va xarid qilgan o‘yinchilari jamoaning Angliya chempionati va Chempionlar ligasida yana g‘alaba uchun kurashishini aniq ko‘rsatmoqda. 23 sentabr kuni kechqurun "Chelsi" Angliya ligasi kubogi doirasida "Linkoln Siti" jamoasi bilan uchrashadi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 20:45 da boshlanadi. Bu o‘yin jamoa uchun muhim sinov bo‘lib, keyingi musobaqalarda muvaffaqiyatga erishishda katta ahamiyatga ega bo‘ladi.

Mareska сказал, что оставить Ливерпуль позади сложно
Главный тренер одной из ведущих команд английского чемпионата «Челси» Энцо Мареска выразил свои опасения по поводу борьбы за чемпионство. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда «Ливерпуль» под руководством Арне Слота выиграла последние пять матчей и идет впереди ближайшего преследователя с отрывом в пять очков. Это показывает, что «Ливерпуль» является главным претендентом на чемпионство.
В то же время команда «Челси» потерпела неудачи в последних играх. Сыграв вничью с «Брентфордом», а затем проиграв «Манчестер Юнайтед», «Челси» отстает от первого места на семь очков.
Это усложняет положение команды в сезоне. По словам Марески, если «Ливерпуль» продолжит играть на таком уровне, то обогнать его не смогут не только «Челси», но и все остальные клубы.
Их выдающиеся результаты с прошлого года и приобретённые игроки ясно показывают, что команда будет бороться за победу в английском чемпионате и Лиге чемпионов. Вечером 23 сентября «Челси» встретится с командой «Линкольн Сити» в рамках Кубка английской лиги.
Матч начнется в 20:45 по московскому времени. Эта игра станет важным испытанием для команды и будет иметь большое значение для успеха в последующих соревнованиях.