Yamal otasi: Lamin ruhiy zarar ko‘rdi, adolatsizlik
18 yoshli kataloniyaning “Barselona” jamoasi hujumchisi Lamin Yamal 2025 yilgi “Oltin to‘p” sovrinida ikkinchi o‘rinni egalladi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu natija haqida futbolchining otasi Munir Nasraui fikr bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Lamin hozirgi kunda dunyoning eng yaxshi futbolchisi hisoblanadi.
U boshqa futbolchilardan ancha ustunligini ta’kidlab, bu natijani adolatsizlik deb atashni istamagan, biroq farzandiga ma’naviy zarar yetkazilganini aytgan. Bu vaziyatni u g‘alati deb hisoblaydi.
Eslatib o‘tamiz, “Oltin to‘p” sovrinini Fransiya terma jamoasi va “PSJ” hujumkor yarim himoyachisi Usmon Dembel olgan. Eng yaxshi beshlikka shuningdek, Vitinya, Muhammad Salah va Rafinya ham kirdi.
Ushbu sovrin futbolchilarning yillik eng yaxshi natijalariga qarab taqdirlanadi. Lamin Yamalning yuqori o‘rinni egallashi uning iste’dodi va mehnatining natijasidir.

Ямал отец: Ламин получил психологическую травму, несправедливость
18-летний нападающий каталонской команды «Барселона» Ламин Ямал занял второе место в номинации «Золотой мяч» 2025 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Отец футболиста Мунир Насрауи прокомментировал этот результат. По его словам, Ламин в настоящее время считается лучшим футболистом мира.
Он подчеркнул значительное превосходство сына над другими игроками и не хотел называть этот результат несправедливым, однако отметил, что его ребенок получил моральный ущерб. Он считает эту ситуацию странной.
Напомним, что «Золотой мяч» получил полузащитник сборной Франции и «ПСЖ» Усман Дембеле. В пятерку лучших также вошли Витинья, Мохамед Салах и Рафиња.
Эта награда присуждается на основе лучших ежегодных достижений футболистов. Высокое место Ламина Ямала является результатом его таланта и труда.