Ispaniyalik jurnalist Rikardo Reyes «Oltin to‘p» taqdirlash marosimi yakunlari yuzasidan fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U «Barselona» futbolchisi Lamin Yamalning otasining yaqinda qilgan bayonotlariga munosabat bildirdi. Avvalroq, futbolchi mukofot olmagani sababli unga ma’naviy zarar yetkazilganligi ta’kidlangan edi.
Reyesning ta’kidlashicha, marosim adolatli o‘tdi. G‘oliblar ham, mag‘lublar ham vaziyatni qabul qilishni bilishdi.
Hammasi mukammal edi, faqat Lamin otasi chiqib, noto‘g‘ri gaplar aytdi. U o‘g‘liga zarar yetkazmoqda.
Bu so‘zlarni Marca nashri keltirgan. Jurnalist shuningdek, Lamin Yamalning otasidan kelajakda ommaviy chiqishlardan tiyilishini so‘radi.
Bu holat futbolchining obro‘siga ham ijobiy ta’sir ko‘rsatadi. Umuman olganda, musobaqa natijalari va taqdirlash jarayoni adolatli va ochiq bo‘lib o‘tdi, barchaning fikri hurmat qilindi.

Испанский журналист Ямал ответил отцу
Испанский журналист Рикардо Рейес высказался по итогам церемонии вручения «Золотого мяча». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он прокомментировал недавние заявления отца футболиста «Барселоны» Ламина Ямала. Ранее отмечалось, что футболисту был нанесён моральный ущерб из-за того, что он не получил награду.
По словам Рейеса, церемония прошла справедливо. Победители и проигравшие знали, как принять ситуацию.
Всё было идеально, только отец Ламина выступил с неверными заявлениями. Он наносит вред своему сыну.
Эти слова приводит издание Marca. Журналист также попросил отца Ламина Ямала воздержаться от публичных выступлений в будущем.
Это положительно скажется на репутации футболиста. В целом, результаты соревнования и процесс награждения прошли справедливо и открыто, мнение всех было уважено.