Tashuev: Dembele "Oltin to‘p"ni haqli ravishda qo‘lga kiritdi
Rossiyalik bir qator klublarda murabbiylik qilgan Sergey Tashuev "PSJ" jamoasi hujumchisi Usmon Dembele muvaffaqiyati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U Dembele "Oltin to‘p" mukofotini mutlaqo haqli ravishda qo‘lga kiritganini ta’kidladi. Fransiyalik futbolchi o‘tgan mavsumda individual jihatdan a’lo darajada o‘ynadi va jamoasi bilan barcha mumkin bo‘lgan sovrinlarni yutdi.
Tashuevning so‘zlariga ko‘ra, hozirgi vaqtda Messi va Ronalduning davridagi kabi aniq yetakchilar yo‘q. Shu sababli har mavsum qiziqarli raqobat kutish mumkin.
O‘tgan mavsumda 28 yoshli Dembele barcha musobaqalarda jami 53 o‘yinda maydonga tushdi, 35 ta gol urdi va 16 ta golli uzatma amalga oshirdi. Ushbu natijalar uning yuqori darajadagi mahoratini va jamoaga qo‘shgan hissasini ko‘rsatadi.
Dembele hozirgi futbol olamida eng yaxshi hujumchilardan biri sifatida tan olinmoqda va uning faoliyati ko‘plab muxlislar va mutaxassislar tomonidan e’tirof etilmoqda.

Ташуев: Дембеле заслуженно получил "Золотой мяч"
Сергей Ташуев, тренер, работавший в ряде российских клубов, высказался о успехах нападающего «ПСЖ» Усмана Дембеле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что Дембеле абсолютно заслуженно получил награду «Золотой мяч». Французский футболист в прошлом сезоне выступал на высоком индивидуальном уровне и выиграл со своей командой все возможные трофеи.
По словам Ташуева, в настоящее время нет явных лидеров, как в эпоху Месси и Роналду. Поэтому каждый сезон можно ожидать интересную конкуренцию.
В прошлом сезоне 28-летний Дембеле сыграл в общей сложности 53 матча во всех турнирах, забил 35 голов и сделал 16 результативных передач. Эти показатели демонстрируют его высокий уровень мастерства и вклад в команду.
Дембеле признан одним из лучших нападающих в современном футболе, и его деятельность отмечается многими болельщиками и специалистами.