Barboza: Donnarumma g‘alaba uchun mukofotni qo‘lga kiritdi
Agent Paulu Barboza Italiya darvozaboni Janluidji Donnarummaning o‘tgan mavsumdagi eng yaxshi darvozabon deb tan olinishiga munosabat bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Italiya futbolchisi Lev Yashin nomidagi mukofotni qo‘lga kiritdi. Barbozaning so‘zlariga ko‘ra, Donnarumma faqat Chempionlar ligasida g‘olib chiqqani uchun eng yaxshi deb topildi.
Fransiya ligasida esa u eng yaxshi o‘yin ko‘rsatmagan va xatolarga yo‘l qo‘ygan. Biroq, eng muhimi natija ekanligini ta’kidladi.
Shuni eslatib o‘tish lozimki, yozgi transfer oynasida Italiya darvozaboni Fransiyadagi PSJ klubidan Angliyadagi Manchester Siti jamoasiga o‘tdi. 26 yoshli futbolchi inglizning nufuzli klubi bilan uzoq muddatli shartnoma imzoladi, bu kelishuv 2030 yil iyun oyining oxirigacha amal qiladi.

Барбоза: Доннарумма получил награду за победу
Агент Паулу Барбоза прокомментировал признание итальянского вратаря Джанлуиджи Доннаруммы лучшим вратарём прошлого сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Итальянский футболист получил награду имени Льва Яшина. По словам Барбозы, Доннарумма был признан лучшим только потому, что выиграл Лигу чемпионов.
Во французской лиге он не показывал лучшую игру и допускал ошибки. Однако он подчеркнул, что главное — результат.
Стоит напомнить, что в летнее трансферное окно итальянский вратарь перешёл из французского клуба ПСЖ в английский Манчестер Сити. 26-летний футболист подписал долгосрочный контракт с престижным английским клубом, который действует до конца июня 2030 года.