Laporta: Yamal «Oltin to‘p»da mag‘lubiyatni tan oldi
Joan Laporta, «Barselona» klubi prezidenti, jamoaning 18 yoshli hujumchisi Lamin Yamalning «Oltin to‘p» nominatsiyasida ikkinchi o‘rinni egallagani haqidagi fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Yamal ruhiy tushkunlikda emas. Albatta, u g‘alaba qozonishni istardi, xuddi Pedri va Rafinya kabi.
Bu haqda Laporta RAC1 telekanalida ma’lum qildi. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan mavsum yakunlari bo‘yicha «Oltin to‘p» sovrinini Fransiya «PSJ» klubining hujumchisi Usmon Dembele qo‘lga kiritdi.
Lamin Yamal ikkinchi o‘rinni egalladi, uchlikni esa «PSJ» yarim himoyachisi Vitinya yakunladi. Joriy mavsumda Yamal Ispaniya La Ligasi doirasida uchta o‘yinda maydonga tushdi, ularda ikki gol urdi va uchta golli uzatma berdi.
Uning faoliyati jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, kelajakda yanada yaxshi natijalar ko‘rsatishi kutilmoqda.

Laporta: Ямал признал поражение на «Золотом мяче»
Жоан Лапорта, президент клуба «Барселона», высказался о том, что 18-летний нападающий команды Ламин Ямал занял второе место в номинации «Золотой мяч». Об этом сообщил Euro-football.ru.
По его словам, Ямал не находится в подавленном состоянии. Конечно, он хотел победить, как и Педри и Рафиња.
Об этом Лапорта сообщил на телеканале RAC1. Напомним, что по итогам прошлого сезона обладателем «Золотого мяча» стал нападающий французского клуба «ПСЖ» Усман Дембеле.
Ламин Ямал занял второе место, третье место занял полузащитник «ПСЖ» Витинья. В текущем сезоне Ямал сыграл в трех матчах испанской Ла Лиги, в которых забил два гола и отдал три результативные передачи.
Его деятельность имеет важное значение для команды, и в будущем ожидается, что он покажет ещё лучшие результаты.