Desham: Dembele "Oltin to‘p"ga munosib futbolchi
Fransiya terma jamoasi bosh murabbiyi Didye Desham "PSJ" hujumchisi Usmon Dembele "Oltin to‘p" uchun ovoz berishda g‘alaba qozonganidan so‘ng o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Deshamning aytishicha, u Usmonni tabriklagan, chunki bu uning uchun katta kun va u bunga munosibdir. Dembele g‘alabasi Fransiya futboli uchun juda muhim, chunki u terma jamoa futbolchisidir.
22 sentyabr kuni 28 yoshli Dembele karyerasidagi birinchi "Oltin to‘p" mukofotini qo‘lga kiritdi. Uning yonida "Barselona" hujumchisi Lamin Yamal va "PSJ"dan Vitinya ham yetakchilar qatorida joy oldi.
O‘tgan mavsumda Dembele barcha turnirlarda 53 ta o‘yinda maydonga tushib, 35 ta gol urdi va 16 ta samarali uzatma amalga oshirdi. Bu natijalar uning yuqori darajadagi o‘yin ko‘rsatkichlarini tasdiqlaydi va uning jamoaga qo‘shgan hissasini ko‘rsatadi.

Desham: Дембеле — футболист, достойный "Золотого мяча"
Главный тренер сборной Франции Дидье Дешам высказался после того, как нападающий ПСЖ Усман Дембеле одержал победу в голосовании за «Золотой мяч». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Дешама, он поздравил Усмана, так как это большой день для него, и он этого заслуживает. Победа Дембеле очень важна для французского футбола, поскольку он является игроком национальной команды.
22 сентября 28-летний Дембеле получил свою первую в карьере награду «Золотой мяч». Рядом с ним в числе лидеров оказались нападающий «Барселоны» Ламин Ямал и Витинья из ПСЖ.
В прошлом сезоне Дембеле сыграл во всех турнирах 53 матча, забил 35 голов и сделал 16 результативных передач. Эти показатели подтверждают его высокий уровень игры и вклад в команду.