Yamal "Oltin to‘p" marosimidan so‘ng fikr bildirdi
Dushanba kuni Parijda «Oltin to‘p» mukofoti tantanali marosim bilan taqdim etildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Lamin Yamal asosiy sovrinni qo‘lga kiritishda ikkinchi o‘rinni egalladi, shuningdek, ikkinchi yil ketma-ket eng yaxshi yosh futbolchiga beriladigan Kopa kubogiga sazovor bo‘ldi. Hozirda Yamal ijtimoiy tarmoqlarda sovrin bilan tushgan suratini joylashtirdi va unga izoh qoldirdi.
U o‘z bayonotida shunday dedi: «Xudoning rejalari mukammaldir. Eng yuqori cho‘qqiga erishish uchun tinimsiz harakat qilish kerak.
Ikkinchi Kopa kubogimdan xursandman va Usmon Dembeleni mukofot bilan tabriklayman, shuningdek uning ajoyib mavsumini qadrlayman». Yamal hozirda 18 yoshda.

Ямал высказался после церемонии "Золотой мяч"
В понедельник в Париже состоялась торжественная церемония вручения премии «Золотой мяч». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Ламин Ямал занял второе место в борьбе за главный приз, а также во второй раз подряд получил Кубок Копа, который вручается лучшему молодому футболисту. Сейчас Ямал опубликовал в социальных сетях фотографию с призом и оставил комментарий.
В своем заявлении он сказал: «Планы Бога совершенны. Чтобы достичь высшей вершины, нужно неустанно трудиться.
Я рад своему второму Кубку Копа и поздравляю Усмана Дембеле с наградой, а также ценю его великолепный сезон». Ямалу сейчас 18 лет.