«Manchester City» bosh murabbiyi Xosep Gvardiola Lig kubogidagi «Haddersfild»ga qarshi bo‘ladigan o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U aytishicha, ertangi o‘yinda jamoa tarkibi oxirgi uchta o‘yindagi kabi bo‘lmaydi. Asosiy tarkib o‘yinchilari bilan birga akademiya futbolchilari ham maydonga tushadi.
Gvardiola uchun ustuvor raqiblar «Bernli», «Monako» va «Brentford» hisoblanadi. Ushbu uchrashuv Angliya ligasi kubogining uchinchi bosqichi doirasida 24 sentabr kuni bo‘lib o‘tadi.
O‘yinning boshlanish vaqti Moskva vaqti bilan 21:45ga belgilangan. Ushbu o‘yinning matnli translyatsiyasi LiveResult portali orqali taqdim etiladi.
Gvardiola jamoaning yangi o‘yinchilariga imkon berishni maqsad qilganini ta’kidladi va muxlislarni o‘yinni kuzatishga taklif qildi. Bu o‘yin jamoa uchun muhim sinov bo‘lib, yangi avlod futbolchilarining imkoniyatlarini ko‘rsatish uchun yaxshi imkoniyatdir.

Гвардиола: новые футболисты на поле в Манчестер Сити
Главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола поделился своими мыслями о предстоящем матче Кубка лиги против «Хаддерсфилда». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, состав команды в завтрашней игре не будет таким же, как в последних трёх матчах. Вместе с основными игроками на поле выйдут и футболисты академии.
Для Гвардиолы приоритетными соперниками являются «Бернли», «Монако» и «Брентфорд». Эта встреча состоится 24 сентября в рамках третьего раунда Кубка английской лиги.
Начало матча запланировано на 21:45 по московскому времени. Текстовая трансляция игры будет доступна на портале LiveResult.
Гвардиола подчеркнул, что ставит целью дать шанс новым игрокам команды и пригласил болельщиков следить за игрой. Этот матч станет важным испытанием для команды и хорошей возможностью показать потенциал нового поколения футболистов.