Pogrebnyak Stankovichni qiyin paytda qo‘llab-quvvatladi
«Spartak» jamoasining sobiq o‘quvchisi Pavel Pogrebnyak «qizil-oq» jamoasining bosh murabbiyi Deyan Stankovichning uzoq muddatli diskvalifikatsiyasi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U Stankovichning his-tuyg‘ulari tabiiy ekanligini ta’kidladi va murabbiyni qo‘llab-quvvatlashini ma’lum qildi. Pogrebnyakning so‘zlariga ko‘ra, Stankovichda takroriy qoidabuzarlik sodir bo‘lganligi sababli unga to‘liq ta’til berilgan.
Shunga qaramay, «Spartak» murabbiysiz ham o‘z kuchini yo‘qotmaydi. Pogrebnyak Rossiya chempionatida aynan shunday murabbiylar zarurligini qayd etdi va Stankovichda katta intilishlar borligini bildirdi.
Eslatib o‘tamiz, «Dinamo» bilan o‘tgan derbida (2:2) Stankovichning noto‘g‘ri xatti-harakatlari tufayli u Rossiya Premer Ligasida va Rossiya Kubogida bir oyga diskvalifikatsiya qilingan. Ushbu jarima jamoa va murabbiy uchun sinov bo‘lishiga qaramay, Pogrebnyak «Spartak»ning bu vaziyatdan kuchli chiqishiga ishonch bildirmoqda.

Погребняк поддержал Станковича в трудное время
Бывший воспитанник команды «Спартак» Павел Погребняк высказался о долгосрочной дисквалификации главного тренера «красно-белых» Деяна Станковича. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что эмоции Станковича естественны, и заявил о своей поддержке тренера. По словам Погребняка, Станкович получил полный запрет из-за повторного нарушения правил.
Тем не менее, «Спартак» не потеряет своих сил и без тренера. Погребняк отметил, что в чемпионате России именно такие тренеры необходимы и отметил большие амбиции Станковича.
Напомним, что в дерби с «Динамо» (2:2) из-за неправильных действий Станковича он был дисквалифицирован на месяц в Российской Премьер-Лиге и Кубке России. Несмотря на то, что этот штраф станет испытанием для команды и тренера, Погребняк уверен, что «Спартак» выйдет из этой ситуации сильнее.