Gvardiola Donnarummani Lev Yashin mukofoti bilan tabrikladi
Jianluiji Donnarumma o‘tgan mavsumning eng yaxshi darvozaboni deb topilib, Lev Yashin mukofotiga sazovor bo‘ldi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu boradagi fikrini «Manchester Siti» bosh murabbiyi Xosep Gvardiola bildirdi. U o‘z so‘zlarida Donnarummani tabriklab, shuningdek, uning Parijdagi «PSJ» jamoasidagi faoliyatini ham yuqori baholadi.
Gvardiola aytishicha, Donnarummaning jamoaga qo‘shgan hissasi juda katta bo‘lgan. U «Oltin to‘p» sovrinida 9-o‘rinni egallashiga qaramay, bu uning yaxshi mavsum o‘tkazganidan dalolat beradi.
Gvardiola Donnarummani ajoyib darvozabon deb ta’rifladi. Shuningdek, eslatib o‘tish joizki, yozgi transfer oynasida Donnarumma «PSJ»dan «Manchester Siti»ga o‘tgan.
Uning bu o‘tishi jamoa uchun muhim voqea bo‘ldi. Donnarummaning kelajagi va o‘yini futbol ixlosmandlari tomonidan katta e’tibor bilan kuzatilmoqda.

Гвардиола поздравил Доннарумму с наградой имени Льва Яшина
Джанлуиджи Доннарумма был признан лучшим вратарём прошлого сезона и удостоен награды Льва Яшина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Своё мнение по этому поводу выразил главный тренер «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола. В своих словах он поздравил Доннарумму, а также высоко оценил его выступления в парижском «ПСЖ».
По словам Гвардиолы, вклад Доннаруммы в команду был очень значительным. Несмотря на то, что он занял 9-е место в голосовании за «Золотой мяч», это свидетельствует о его отличном сезоне.
Гвардиола охарактеризовал Доннарумму как выдающегося вратаря. Также стоит отметить, что в летнее трансферное окно Доннарумма перешёл из «ПСЖ» в «Манчестер Сити».
Этот переход стал важным событием для команды. Будущее и игра Доннаруммы вызывают большой интерес у футбольных болельщиков.