Gvardiola Xusanovni Uokerga taqqosladi
Manchester Siti jamoasining bosh murabbiyi Xosep Gvardiola O‘zbekiston himoyachisi Abdukodir Xusanovning rivojlanishi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U Xusanovning o‘sishi va o‘z pozitsiyasida ko‘rsatgan natijalaridan juda ta’sirlanganini aytdi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, Xusanov himoyaning barcha pozitsiyalarida o‘ynay oladi, faqat chap qanot himoyachisi sifatida kamroq imkoniyatga ega.
U oldinga ko‘p hujum tashabbuslari bilan chiqmaydi, ammo o‘z pozitsiyasida ishonchli va barqaror o‘yin ko‘rsatadi. Jismoniy jihatdan u Kайл Уокерga o‘xshash kuchga ega.
Gvardiola Xusanovning kelajakda Manchester Siti uchun muhim futbolchi bo‘lishiga ishonch bildiradi. Unga ko‘ra, futbolchi klub safida uzoq yillar davomida faoliyat olib boradi.
Manchester Siti jamoasi Xusanovni yanvar oyida 40 million yevro evaziga sotib olgan. Hozirgi mavsumda u barcha turnirlarda beshta o‘yinda maydonga tushgan, ammo hali gol yoki assist ko‘rsatkichlarini qayd eta olmagan.

Гвардиола сравнил Хусановa с Уокером
Главный тренер команды «Манчестер Сити» Хосеп Гвардиола высказался о развитии защитника из Узбекистана Абдукодира Хусанова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что очень впечатлен ростом Хусанова и результатами, которые он показывает на своей позиции. По словам тренера, Хусанов может играть на всех позициях в защите, за исключением левого защитника, где у него меньше возможностей.
Он не часто выходит с инициативой в атаку, но демонстрирует надежную и стабильную игру на своей позиции. Физически он обладает силой, похожей на Кайла Уокера.
Гвардиола уверен, что в будущем Хусанов станет важным игроком для «Манчестер Сити». По его мнению, футболист будет выступать за клуб на протяжении многих лет.
Команда «Манчестер Сити» приобрела Хусанова в январе за 40 миллионов евро. В текущем сезоне он сыграл в пяти матчах во всех турнирах, но пока не отметился голами или результативными передачами.