Golovin oktyabr oyida jarohatdan so‘ng maydonga qaytadi
Monako klubi matbuot xizmatidan yaralangan yarim himoyachi Aleksandr Golovinning sog‘lig‘i haqida ma’lumot berildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
29 yoshli futbolchi Rossiya terma jamoasi Qatar bilan o‘tkazgan do‘stlik uchrashuvidan keyin maydonga chiqmagan. Matbuot xizmatining ma’lum qilishicha, Golovinning to‘piq sohasida jarohati bor.
Ehtimol, Aleksandr xalqaro tanaffusdan keyin, ya’ni oktabr oyida maydonga qaytadi. Joriy mavsumda Golovin Fransiya chempionatining uchta o‘yinida maydonga tushgan, ammo gol urishga erishmagan.
27 sentabr, shanba kuni, Monako Fransiya Ligasi 1 ning oltinchi turida Loriyan jamoasiga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi. Ushbu ma’lumotlar Sport-Express nashri orqali taqdim etildi.
Golovinning tez orada sog‘lig‘i yaxshilanishi va maydonga qaytishi kutilyapti. Klub jamoaning keyingi o‘yinlariga tayyorgarlik ko‘rmoqda.

Головин вернется на поле в октябре после травмы
Пресс-служба клуба Монако сообщила информацию о состоянии здоровья полузащитника Александра Головина. Об этом сообщает Euro-football.ru.
29-летний футболист не выходил на поле после товарищеского матча сборной России с Катаром. По данным пресс-службы, у Головина травма в области голеностопа.
Возможно, Александр вернется на поле после международной паузы, то есть в октябре. В текущем сезоне Головин сыграл в трех матчах чемпионата Франции, но не забил ни одного гола.
27 сентября, в субботу, Монако проведет выездной матч шестого тура Лиги 1 против команды Лорьян. Эта информация была предоставлена изданием Sport-Express.
Ожидается, что здоровье Головина скоро улучшится, и он вернется на поле. Клуб готовится к следующим матчам команды.