RFS sudyalar rahbari Stankovich haqida fikr bildirdi
Pavel Kamantsev, Rossiya Futbol Ittifoqi sudyalar qo‘mitasi va ekspert-sudyalar komissiyasiga rahbarlik qiluvchi shaxs, "Spartak" jamoasining bosh murabbiyi Dejan Stankovich haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Kamantsevdan Serbiya mutaxassisining yaqinda bo‘lib o‘tgan Premyer-liga doirasidagi "Dinamo"ga qarshi o‘yindagi xatti-harakatlari baholandi. Eslatib o‘tamiz, o‘tgan hafta RFK intizomiy qo‘mitasi Stankovichni hakamga nisbatan nojo‘ya so‘zlar ishlatgani uchun bir oyga diskvalifikatsiya qilgan edi.
Kamantsevning so‘zlariga ko‘ra, bunday holatlarda sabrli bo‘lish va hamkasblar mehnatini hurmat qilish zarur. U hamkasblar ishini doimo qadrlashini ta’kidladi, hatto ular texnik zonalarda yoki boshqa joylarda qanday harakat qilmasin.
"Spartak" jamoasi navbatdagi o‘yinini 28 sentyabr, yakshanba kuni o‘z maydonida "Pari NN"ga qarshi o‘tkazadi. Bu o‘yin Rossiya chempionatining o‘nchi turiga to‘g‘ri keladi.
Jamoa muxlislari uchun muhim bo‘lgan ushbu bellashuvda "Spartak" o‘z kuchini namoyish etishga harakat qiladi.

RFS глава судей Станкович высказался
Павел Каманцев, руководитель Комитета судей и комиссии экспертов-судей Российского футбольного союза, высказался о главном тренере команды «Спартак» Деяне Станковиче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Каманцева попросили оценить поведение сербского специалиста в недавнем матче Премьер-лиги против «Динамо». Напомним, что на прошлой неделе Дисциплинарный комитет РФС дисквалифицировал Станковича на месяц за использование нецензурных выражений в адрес судьи.
По словам Каманцева, в таких ситуациях необходимо сохранять терпение и уважать труд коллег. Он подчеркнул, что всегда ценит работу судей, независимо от того, как они ведут себя в технических зонах или других местах.
Следующий матч команды «Спартак» состоится 28 сентября, в воскресенье, на домашнем поле против «Пари НН». Эта игра соответствует десятому туру чемпионата России.