Pedretti: Dembele "Oltin to‘p"ni qo‘lga kiritdi
Fransiya terma jamoasi sobiq futbolchisi Benuа Pedretti o‘z vatandoshi Usmon Dembele «Oltin to‘p» sovrinini qo‘lga kiritgani haqida yaxshi yangilik deb hisoblaydi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U bu fikrini «Yevro-Futbol.Ru» internet nashriga bergan eksklyuziv intervyusida bildirdi. Pedretti so‘zlariga ko‘ra, bu yangilik Fransiya futboli va mamlakat ligasi uchun katta ahamiyatga ega.
Uning fikricha, Fransiya klubi sharafini himoya qilayotgan futbolchi «Oltin to‘p»ni qo‘lga kiritishi juda kam uchraydigan hodisadir. Oxirgi marta bunday sovrinni fransiyalik futbolchi Karim Benzema, «Real» jamoasida o‘ynagan paytda olgan edi, dedi Pedretti.
«Parijda 22-sentabr kuni o‘tkazilgan marosimda «PSJ» hujumchisi Usmon Dembele «Oltin to‘p» sovriniga sazovor bo‘ldi. Yakuniy bosqichda u Lamin Yamal va Vitinyudan ustun keldi», — deya ma’lum qildi Pedretti.
Bu g‘alaba Fransiya futboli uchun katta yutuq bo‘lib, mamlakat futbolining jahon miqyosida yuqori darajada ekanligini tasdiqlaydi.

Педретти: Дембеле получил "Золотой мяч"
Бывший футболист сборной Франции Бенуа Педретти считает хорошей новостью то, что его соотечественник Усман Дембеле завоевал приз «Золотой мяч». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он выразил это мнение в эксклюзивном интервью интернет-изданию «Евро-Футбол.Ру». По словам Педретти, эта новость имеет большое значение для французского футбола и национальной лиги.
По его мнению, очень редко случается, что футболист, защищающий честь французского клуба, выигрывает «Золотой мяч». В последний раз такой приз получил французский футболист Карим Бензема, когда играл за «Реал», — сказал Педретти.
«На церемонии, которая прошла в Париже 22 сентября, нападающий «ПСЖ» Усман Дембеле был удостоен приза «Золотой мяч». В финальном этапе он опередил Ламина Ямала и Витинью», — сообщил Педретти.
Эта победа является большим достижением для французского футбола и подтверждает высокий уровень футбола страны на мировом уровне.