Nepomnyashchiy: Ugalde "Qanot"larga qarshi uyg‘ondi
Mashhur murabbiy Valeriy Nepomnyashchiy poytaxtning «Spartak» jamoasi hujumchisi Manfred Ugaldening so‘nggi o‘yindagi faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ular Rossiya chempionatining to‘qqizinchi turida «Krylya Sovetov» jamoasiga qarshi o‘yinda 2:1 hisobida g‘alaba qozondi. Ugalde bu o‘yinda ikkita gol urdi.
Nepomnyashchiy fikricha, hujum chizig‘idagi futbolchilarda doimiy barqarorlik bo‘lmaydi. Ular ilhomga muhtoj insonlardir.
To‘g‘ri vaqtda to‘g‘ri joyda bo‘lib, to‘pga oyoq yoki bosh bilan zarba berishlari kerak. «Krylya»ga qarshi o‘yin Ugalde uchun yuksak natija bo‘ldi, deb ta’kidladi murabbiy «Match TV»ga bergan intervyusida.
Joriy mavsumda Ugalde Rossiya Premyer Ligasi va Fonbet Kubogi doirasida jami 11 o‘yinda maydonga tushib, 3 ta gol urgan. Uning o‘yini jamoaga muhim hissa qo‘shmoqda va kelajakda ham yaxshi natijalar kutish mumkin.

Непомнящий: Угальде проснулся против "Канот"
Известный тренер Валерий Непомнящий высказался о выступлении нападающего столичного «Спартака» Манфреда Угальде в последнем матче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Они одержали победу со счётом 2:1 в матче девятого тура чемпионата России против команды «Крылья Советов». Угальде забил в этом матче два гола.
По мнению Непомнящего, у игроков атакующей линии нет постоянной стабильности. Они нуждаются в вдохновении.
Необходимо вовремя оказаться в нужном месте и нанести удар ногой или головой по мячу. Игра против «Крыльев» стала для Угальде отличным результатом, подчеркнул тренер в интервью «Матч ТВ».
В этом сезоне Угальде провёл в общей сложности 11 матчей в рамках Российской Премьер-Лиги и Кубка Фонбет, забив 3 гола. Его игра вносит важный вклад в команду, и в будущем можно ожидать хороших результатов.