Shpilevskiy Tsarukyan o‘yin uslubini maqtadi
Joriy mavsum boshida Tsarukyan jarohat tufayli maydonga tusha olmadi. Shpilevskiy uning o‘yini haqida shunday dedi: «Men ko‘rgan qisqa lavhalarga qaraganda, u o‘ziga xos o‘yin uslubiga ega.
Uning o‘yini oldindan taxmin qilib bo‘lmaydigan jihatlar bilan boyitilgan. Asosiysi, u sog‘lom bo‘lib, o‘yin uchun tayyor bo‘lishi kerak».
O‘tgan mavsumda 23 yoshli Tsarukyan barcha turnirlarda jami 26 ta o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urdi va bitta assist qayd etdi. Rossiya premer-ligasining o‘nchi turidan o‘rin olgan «Spartak» va «Pari NN» o‘rtasidagi uchrashuv 28 sentyabr kuni o‘tkaziladi.

Шпилевский похвалил стиль игры Царукяна
Главный тренер команды «Пари НН» Алексей Шпилевский ответил на вопрос, сможет ли полузащитник Валерий Царукян принять участие в матче против «Спартака». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале текущего сезона Царукян не выходил на поле из-за травмы. Шпилевский так высказался о его игре: «По коротким эпизодам, которые я видел, у него особый стиль игры.
Его игра насыщена непредсказуемыми элементами. Главное, чтобы он был здоров и готов к игре».
В прошлом сезоне 23-летний Царукян сыграл во всех турнирах в общей сложности 26 матчей, забил четыре гола и сделал одну результативную передачу. Встреча между «Спартаком» и «Пари НН» в рамках десятого тура Российской премьер-лиги состоится 28 сентября.