Ugarov: "Zenit" asosiy tarkibida kimlar o‘ynashi kerak
Sobiq «Zenit» futbolchisi Denis Ugarov «ko‘k-oq-moviy» jamoasidagi futbolchilardan kimlar ko‘proq o‘yin amaliyotini olishi lozimligini ma’lum qildi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis fikricha, Sankt-Peterburg jamoasining asosiy tarkibida hujumchilar Aleksandr Sobolev, Mateo Kassierra, Andrey Mostovoy va Maksim Glushenkov o‘ynashi kerak. Shuningdek, 17 yoshli «Zenit» qanot hujumchisi Vadim Shilov ham o‘yinda kamida 30-40 daqiqa maydonda bo‘lishi muhim hisoblanadi.
Ugarov Sobolevga tanqidiy qarasa-da, uni Kassierra bilan birga hujumda o‘ynashi zarurligini ta’kidladi. Mostovoy va Glushenkovning ham asosiy tarkibda maydonga tushishi shartligini aytdi.
Rossiya chempionatining to‘qqizinchi turidan keyin «Zenit» 16 ochko bilan jadvallarda beshinchi o‘rinda bormoqda. Jamoa o‘z o‘yinini yaxshilab, yuqori pog‘onalarga ko‘tarilish uchun tarkibdagi futbolchilarga ko‘proq imkoniyat berishi kerak.

Угаров: Кто должен играть в основном составе "Зенита"
Бывший футболист «Зенита» Денис Угаров рассказал, какие игроки из состава «сине-бело-голубых» должны получать больше игрового времени. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению специалиста, в основном составе санкт-петербургской команды должны играть нападающие Александр Соболев, Матео Кассьерра, Андрей Мостовой и Максим Глушенков. Также важно, чтобы 17-летний вингер «Зенита» Вадим Шилов находился на поле не менее 30-40 минут в матче.
Хотя Угаров критически относится к Соболеву, он подчеркнул необходимость его совместной игры в атаке с Кассьеррой. Также он отметил, что Мостовой и Глушенков должны выходить в основном составе.
После девятого тура чемпионата России «Зенит» с 16 очками занимает пятое место в таблице. Команде необходимо улучшить свою игру и дать больше возможностей игрокам состава, чтобы подняться на более высокие позиции.