Avstraliya Argentina bilan do‘stona o‘yin o‘tkazishi mumkin
Avstraliya terma jamoasi Argentina bilan do‘stlik uchrashuvi o‘tkazishi mumkin. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Avstraliya portali The Age xabar berdi. Manbaning ma’lumotiga ko‘ra, seshanba kuni Avstraliya Argentinaning do‘stlik o‘yini uchun raqib sifatida tanlanganligi haqida ko‘plab xabarlar tarqaldi.
Ushbu o‘yin noyabr oyida Hindistonning Kerala shahrida xalqaro oyna davomida bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan. Avstraliya futbol federatsiyasi bu masalani sharhlashdan bosh tortdi, biroq muzokaralar jarayonidan xabardor shaxslar federatsiyaga uchinchi tomon promouteri tomonidan 40 ming o‘rinli Javaharlal Neru stadionida o‘tkaziladigan o‘yinda ishtirok etish taklifi kelib tushganini tasdiqladi.
Hozirda kelishuv hali yakunlanmagan. Avstraliyaliklar noyabr oyida uyda do‘stlik o‘yinlarini o‘tkazishni rejalashtirishgan edi.
Bu o‘yinlar Urugvayga qarshi jahon chempionati saralash o‘yinlarida 20 yil oldingi g‘alabani nishonlashga bag‘ishlangan edi. Ammo hozircha mamlakatga kelishni istagan jamoalar topilmadi.
Shuningdek, yirik stadionlarning bir qismi konsert tadbirlari uchun band qilingan. Argentina va Avstraliya terma jamoalari o‘rtasida 9 marotaba o‘yin bo‘lib o‘tgan.
Avstraliya 1 marta g‘alaba qozongan, Argentina esa 7 marta yutgan. Bitta o‘yin durang bilan yakunlangan.

Австралия может провести товарищеский матч с Аргентиной
Об этом сообщил австралийский портал The Age. По информации источника, во вторник распространилось много сообщений о том, что Австралия была выбрана в качестве соперника Аргентины для товарищеского матча.
Игра планируется провести в ноябре в индийском городе Керала в период международного окна. Футбольная федерация Австралии отказалась комментировать этот вопрос, однако осведомленные о ходе переговоров лица подтвердили федерации, что от третьей стороны-промоутера поступило предложение об участии в матче на стадионе имени Джавахарлала Неру с вместимостью 40 тысяч мест.
В настоящее время соглашение еще не заключено. Австралийцы планировали провести товарищеские матчи дома в ноябре.
Эти игры были посвящены празднованию победы 20-летней давности в отборочных матчах чемпионата мира против Уругвая. Однако пока не удалось найти команды, желающие приехать в страну.
Кроме того, часть крупных стадионов занята под концертные мероприятия. Между сборными Аргентины и Австралии состоялось 9 матчей.