Kanchelskis "Oltin to‘p" natijalarini baholadi
O‘tgan yillarda taniqli futbolchi Andrey Kanchelskis "Oltin to‘p" sovrini bo‘yicha ovoz berish natijalari haqida fikr bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, ushbu nufuzli mukofotni Fransiya terma jamoasi va "PSJ" klubi hujumchisi Usmon Dembele qo‘lga kiritdi. Kanchelskisning ta’kidlashicha, "PSJ" jamoasining sovrinlari qaror qabul qilishda muhim rol o‘ynadi.
U bularning barchasi haqli ekanligini aytgan, biroq o‘z tanlovida Kilian Mbappeni afzal ko‘rganini bildirgan. Shuningdek, boshqa nomzodlar ham borligini eslatib, Kevin De Bryuyne kabi yuqori darajadagi futbolchilarni tilga olgan.
Qayd etish joizki, De Bryuyne "Oltin to‘p" uchun 30 nafar futbolchi orasida nomzod bo‘la olmadi, Kilian Mbappe esa yettinchi o‘rinni egalladi. Shuningdek, Usmon Dembele bilan birga yuqori uchlikka Lamin Yamal va Vitinya kirdi.
Ushbu natijalar futbol olamida keng muhokama qilinmoqda va kelajakda yana ko‘plab bahs-munozaralarga sabab bo‘lishi kutilmoqda.

Канчельскис оценил результаты "Золотого мяча"
В последние годы известный футболист Андрей Канчельскис высказался о результатах голосования за "Золотой мяч". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как стало известно, этот престижный приз получил нападающий сборной Франции и клуба "ПСЖ" Усман Дембеле. По словам Канчельскиса, трофеи команды "ПСЖ" сыграли важную роль при принятии решения.
Он отметил, что всё это справедливо, однако в своём выборе отдал предпочтение Килиану Мбаппе. Также он напомнил, что есть и другие кандидаты, упомянув таких высококлассных футболистов, как Кевин Де Брюйне.
Стоит отметить, что Де Брюйне не смог стать кандидатом среди 30 футболистов на "Золотой мяч", а Килиан Мбаппе занял седьмое место. Кроме того, вместе с Усманом Дембеле в тройку лидеров вошли Ламин Ямал и Витинья.
Эти результаты широко обсуждаются в футбольном мире и, как ожидается, станут причиной множества споров и дебатов в будущем.