Bavariya darvozaboni Urbig jarohat oldi
Myunxenning «Bavariya» klubi to‘p darvozabon Jonas Urbigni noaniq muddatga yo‘qotdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda klubning rasmiy sayti xabar berdi. Darvozabon mashg‘ulotdan so‘ng mushaklarida noqulaylik his qildi.
Jamoaning tibbiy shtabi Urbigning sonning yaqin mushagida jarohat aniqladi. Futbolchining tiklanish muddati hozircha noma’lum.
Jonas Urbig shu yil qishdan buyon «Bavariya» sharafini himoya qilmoqda. Nemis klubida u 13 ta o‘yinda maydonga tushib, 18 ta gol o‘tkazib yubordi.
Shulardan to‘rt o‘yinda darvozasi daxlsiz qolgan. Nemis chempionatining to‘rtinchi turidan so‘ng «Bavariya» turnir jadvalida 12 ochko bilan yetakchilik qilmoqda.
Klubning asosiy maqsadi chempionlikni qo‘lga kiritishdir. Urbigning jarohati jamoa uchun muhim sinov bo‘lib, uning tezda sog‘ayishi kutilyapti.

Вратарь Баварии Урбиг получил травму
Клуб «Бавария» из Мюнхена потерял вратаря Йонаса Урбигни на неопределённый срок. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом сообщил официальный сайт клуба. Вратарь почувствовал дискомфорт в мышцах после тренировки.
Медицинский штаб команды выявил травму в мышце бедра у Урбигни. Срок восстановления футболиста пока неизвестен.
Йонас Урбигни защищает честь «Баварии» с зимы этого года. В немецком клубе он сыграл в 13 матчах, пропустив 18 голов.
Из них в четырёх матчах его ворота остались неприкосновенными. После четвёртого тура чемпионата Германии «Бавария» лидирует в турнирной таблице с 12 очками.
Основная цель клуба — завоевать чемпионство. Травма Урбигни стала серьёзным испытанием для команды, и ожидается его скорейшее выздоровление.