Naumov: Glushenkov asosiy tarkibda o‘ynashi kerak
Futbol funksioneri Nikolay Naumov Rossiya chempionatining to‘qqizinchi turida “Zenit” va “Krasnodar” jamoalari o‘rtasidagi o‘yinda “Zenit” hujumchisi o‘yinini yuqori baholadi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
U ushbu uchrashuvda futbolchining bir gol urishi va samarali uzatmasi bilan ajralib chiqqanini ta’kidladi. Naumovning so‘zlariga ko‘ra, jamoa bosh murabbiyi Semak Maksimning asosiy tarkibda o‘ynashi kerakligini yaxshi biladi.
U kuchli futbolchi sifatida o‘zini “Krasnodar”ga qarshi o‘yinda eng yaxshi tomonini ko‘rsatdi va bundan keyin asosiy tarkibda o‘ynashiga shubha yo‘q. Joriy mavsumda hujumchi o‘n uchrashuvda to‘rt gol urib, uchta golga uzatma berdi.
“Zenit” Rossiya Premer Ligasi turnir jadvalida to‘qqiz turdan so‘ng 16 ochko bilan beshinchi o‘rinda bormoqda. Bu natija jamoaning mavsumdagi imkoniyatlari va kuchini ko‘rsatadi.
Futbolchilar va murabbiylar jamoaning yanada yaxshi o‘yin ko‘rsatishi uchun astoydil harakat qilmoqda.

Наумов: Глушенков должен играть в основном составе
Футбольный функционер Николай Наумов высоко оценил игру нападающего «Зенита» в матче девятого тура чемпионата России между командами «Зенит» и «Краснодар». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что футболист выделился в этой встрече забитым голом и результативной передачей. По словам Наумова, главный тренер команды Максим Семак хорошо знает, что он должен играть в основном составе.
Он показал себя сильным футболистом в матче против «Краснодара» с лучшей стороны, и теперь нет сомнений в его игре в основном составе. В текущем сезоне нападающий провёл тринадцать матчей, забил четыре гола и отдал три результативные передачи.
«Зенит» после девяти туров занимает пятое место в турнирной таблице Российской Премьер-Лиги с 16 очками. Этот результат отражает возможности и силу команды в сезоне.