Alonso: "Real"ning o‘yini yaxshi, lekin rivojlanish kerak
Madridning “Real” jamoasi boshqaruvchisi Xabi Alonso “Levant” jamoasiga qarshi o‘yindan keyin fikrlarini bildirdi. Bu haqda Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 4:1 hisobida “Real” jamoasining g‘alabasi bilan yakunlandi. Gollarni Vinisius Junior, Franko Mastantuono va Kilian Mbappe kiritdi, Mbappening ikkita gol urishi jamoaga muhim g‘alabani taqdim etdi.
Bu La Liga musobaqasidagi oltinchi g‘alaba bo‘lib, jamoa barcha uchrashuvlarda mag‘lubiyatsiz qolmoqda. Alonso o‘z bayonotida jamoaning o‘yini yaxshi ekanligini ta’kidladi, biroq hali ko‘p jihatlarni takomillashtirish zarurligini aytdi.
Ular rivojlanish bosqichida ekanliklarini va oldinda uzoq yo‘l borligini bildirdi. Hozirda mustahkam poydevor yaratish orqali uzoq muddatli muvaffaqiyatga erishishga intilayotganini ta’kidladi.
Alonso shuningdek, birinchi bo‘limda yana uch-to‘rt gol urish imkoniyati mavjud bo‘lganini qayd etdi. Keyingi turda “Real” jamoasi “Atletiko” bilan safarda o‘ynaydi.

Алонсо: Игра "Реала" хорошая, но нужно развиваться
Главный тренер мадридского «Реала» Хаби Алонсо поделился своими мыслями после матча с «Леванте». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча завершилась победой «Реала» со счётом 4:1. Голы забили Винисиус Жуниор, Франко Мастантуоно и Килиан Мбаппе, два гола Мбаппе принесли команде важную победу.
Это была шестая победа в Ла Лиге, и команда остаётся непобеждённой во всех матчах. В своём заявлении Алонсо отметил, что игра команды хорошая, но ещё многое нужно улучшить.
Он подчеркнул, что команда находится на стадии развития и впереди долгий путь. В настоящее время они стремятся достичь долгосрочного успеха, создавая прочный фундамент.
Алонсо также отметил, что в первом тайме была возможность забить ещё три-четыре гола. В следующем туре «Реал» сыграет в гостях с «Атлетико».